banner461
banner195

Nevşehir Dini İlim ve İbadet Külliyesinde İlk Bina Tamam

Nevşehir de İçerisinde çok çeşitli ve eğitim içerikli binaların yer alacağı Dini İlimler Külliyesinde ilk bina tamamlanmak üzere.

Nevşehir Dini İlim ve İbadet Külliyesinde  İlk Bina Tamam
16 Nisan 2014 Çarşamba 22:01

banner143
banner134

 İlk Bina Tamam

NEVŞEHİR(MHA) İçerisinde çok çeşitli ve eğitim içerikli binaların yer alacağı Dini İlimler Külliyesinde ilk bina tamamlanmak üzere.

Nevşehir merkeze bağlı Göre kasabası yolu üzerindeki dini ilimler Külliyesinde inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Göre yolu üzerinde 70 bin metrekare alan üzerine 25 milyon liralık yatırımla 11 bin kişilik cami, imam hatip okulu ve lojmanlardan oluşan dev bir külliye inşa edilecek.

İçerisinde Nevşehir İl Müftülüğü hizmet binası, Aşere Takrib ve Diğer Hizmet İçi eğitim Kurslarını Uygulama Eğitim Merkezi, misafirhane, 3 bin kişilik kapalı alan olmak üzere 11 bin kişilik Selâtin Cami, Kız İmam Hatip, Erkek İmam Hatip, Anadolu İmam Hatip ve yurtlar ve lojmanlardan meydana gelen Nevşehir Dini İlim-Eğitim ve İbadet Külliyesi'nin yapımı konusunda Nevşehirli hayırsever iş adamlarının da ciddi boyutlarda katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Yaklaşık 25 milyon lira maliyetli dev bir külliyeye kavuşacak olan Nevşehir 70 bin metrekare alan üzerinde çağın gereksinimlerine uygun modern eğitim amaçlı binalarda kazanacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ATMAYIN - 4 yıl önce
aslı yok. hafriyatı bile yok. o görülen inşaat bir emmimin. bu projenin ödeneği bile yok. seçim pankartı..
Avatar
... - 4 yıl önce
nevşehirin nüfüsu belli. çok şükür imam hatipleri camileri ilahiyat fakültesi bile var. bu paralar devletin milletin parası. çarçur etmeye gerek yok.
Avatar
adı soyadı - 4 yıl önce
arkadaşlar yazık günah oraya harcanan her paraya! yahu oraya yapılacak caminin cemaatini nereden getireceksiniz? öğrenciyi nerede bulacaksınız? ihtiyaç varmı yokmu demeden atılmış saçma sapan proje. bu memleketin cami sayısı yeterldir. park bahçe ve halkın nefes alacağı yerlere ihtiyaç vardır. sel yatağına beton dökeceksiniz sayın yetkililer. çok geç olmadan bu yanlıştan vazgeçin.saygılar