banner461
banner195

Nevşehir DP’de Ortalık Toz Duman

Yerel seçimler esnasında Merkez belediye başkan adayı ile birlikte İl Başkanının Milliyetçi Hareket Partisi adayının desteklenmesi kararının ardından Demokrat Partide bir türlü sular durulmuyor.

Nevşehir DP’de Ortalık Toz Duman
03 Nisan 2014 Perşembe 19:16

banner143
banner134

 DP’de Ortalık Toz Duman

NEVŞEHİR(MHA) Yerel seçimler esnasında Merkez belediye başkan adayı ile birlikte İl Başkanının Milliyetçi Hareket Partisi adayının desteklenmesi kararının ardından Demokrat Partide bir türlü sular durulmuyor.

Söz konusu açıklamanın ardından İl başkanlığı görevini sürdüren Dinçer Akgür, genel merkez tarafından gönderilen bir faks gönderisi ile görevden alınmıştı. Merkez ilçe başkanı Murat Kul ise belediye başkan adayı ile il başkanının düzenledikleri basın toplantısındaki açıklamaların sadece kendilerini bağlayacağına dikkat çekmişti.

Yaşanan bu sürecin ardından edinilen bilgiye göre bir faks gönderisi ile görevden alındığı bildirilen il başkanı Dinçer Akgür henüz resmi olarak görevini sürdürüyor. Kendisine resmi bir tebligat yapılmayan il başkanı Akgür’ün yerine ise henüz bir atama bile yapılabilmiş değil.

Bu arada il başkanlığı için adı geçenlerden birinin de eski merkez ilçe başkanı Şaban Güleç olduğu öğrenildi. Güleç Parti genel merkezinin talebini şimdilik düşünüyor.

Seçimlerin ardından belirsizlik süreci süren Demokrat Parti’de il başkanlığına kimin getirileceği, Dinçer Akgür’ün resmi olarak ne zaman görevden alınacağı, parti teşkilatlarında yeni bir yapılanmaya gidilip gidilmeyeceği gibi sorular şimdilik belirsiz.

Öte yandan parti yönetiminin Hacıbektaş ilçesinde bağımsız belediye başkan adaylarından Mustafa Özcivan’ı destekleme kararı da eleştirilmeye devam ediliyor. Zira Özcivan’ın belediye başkanlığını kazanamaması Demokrat Partilileri de epey üzdü.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
zekeriyya illeez - 4 yıl önce
dalgalanmayınca su durulmaz.pek yakında demokratlar yeniden toparlanıp,halkın tek çıkış kapısı ve kurtuluş yolu olacaktır.avanos'ta il genel meclisi seçiminde 1494 oy çıkmıştır.çok önemli bir çalışma olmamasına rağmen halk dp'ne teveccüh göstermektedir.halk adres aramakta ve şaşkın durumdadır.geleceği demokrat misyon-demokratlar belirleyecek gibi görünüyor!
Avatar
milliyetci muhafezakar - 4 yıl önce
Halk ne şaşkını sensin şaşkın akp 46 oy vermiş şaşkın dp. Avonosdaki oylar hikaye dp bitik kurban