banner461
banner195

Nevşehir e Soğuk ve kuvvetli kar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Nevşehir ile birlikte tüm yurt Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girmesinin beklendiğini açıkladı.Yağışlı ve soğuk havanın hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

Nevşehir e Soğuk ve kuvvetli kar geliyor!
04 Mart 2013 Pazartesi 15:04

banner143
banner134

 Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kar, Karadeniz'in kıyı kesiminde yağmur şeklinde görülecek yağışın Salı günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz'in kıyı kesiminde de karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor.

 

Kar yağışlarının, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

Hava sıcaklığının yarın yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede azalacağı, Çarşamba günü zamanla Batı bölgelerde, Perşembe gününden itibaren ise yurt genelinde tekrar artacağı bekleniyor.

 

Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli kar yağışı sonucu meydana gelebilecek olumsuzluklar (ulaşımda aksama, buzlanma ve don, çığ vb.) ile Çarşamba günü sabah saatlerinde, zirai faaliyetlerin başladığı Karadeniz kıyı kesimi ile Ege ve Marmara'nın iç kesimlerinde hafif, İç ve Doğu Anadolu'da orta ve kuvvetli don riskine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.