banner421
banner461
banner195

Nevşehir Eğitim Camiasının Acı Günü

Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi eski İdarecilerinden,Mustafa-Veli Halıcı İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Mehmet Orhan TANRIVER´in Babası Emekli Öğretmen Ahmet TANRIVER vefat etti.

Nevşehir Eğitim Camiasının Acı Günü

banner143
banner134
Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi eski İdarecilerinden, Ürgüp İmam Hatip Lisesi'nin kurucularından ve uzun yıllar Okul Müdürlüğünü yapan Mustafa-Veli Halıcı İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Mehmet Orhan TANRIVER´in Babası Emekli Öğretmen Ahmet TANRIVER vefat etmiştir. 

Ürgüp İmam Hatip Lisesi'nin kurucularından olan Akköylü Ahmet Tanrıver vefat etti.
Ürgüp Musalla Cami'nin yapımında dernek başkanı olarak var gücüyle çalışarak camiyi hayırseverlerin desteği ile bitiren, kendini hayır işlerine adayan ve son olarak Bahçelievler Mahallesinde yapımı devam eden Osmanlı Cami için çalışan Tanrıver bir süredir tedavi görüyordu. 
Cenazesi bugün (02.01.2017) Öğle namazına müteakip Musalla Caminde kılınacak cenaze namazından sonra köyü olan Akköy mezarlığında defnedilecek.
Allah'tan rahmet, ailesine baş sağlığı dileriz. 


Ahmet Tanrıver (Sağda) Yapımı devam eden Osmanlı Cami için çalışmalarını Prof. Dr. Hasan Hüseyin Dilaver ile beraber sürdürüyordu.

Ahmet TANRIVER (Müdür Baş Yardımcısı)
1952 yılında Nevşehir-Ürgüp ilçesinin Ak köy'ünde doğmuştur. İlk tahsilini köyünde bitirdikten sonra 1965 yılında Kayseri İ.H. Okuluna kaydolmuş 1968'de Orta kısımdan,1971 yılında da Gaziantep İ.H. Okulundan mezun olmuştur. 1977-78 yılında da Ank. Ünv. İlahiyat Fak. Tefsir-Hadis Bl,den mezun olmuştur.
1976 yılında Ankara Altındağ Müftülüğü emrinde devlet hizmetine başlamış daha sonra Milli Eğitim'e geçerek Kaymaklı Lisesi  Din Kültür ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğinden 1985 yılında Nevşehir İmam Hatip Lisesi okulumuza gelen öğretmenimiz Müdür Baş Yard. Olarak görev yapmıştır.. Evli ve iki çocuk babasıdır.

FİB Haber.com ailesi olarak; Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabr-ı cemîl niyaz ederiz.
إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

"Onlar; başlarına bir musibet gelince, 'Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz' derler." (Bakara 156)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.