banner461
banner195

Nevşehir Ekonomik Balıkçılık'ta Hamsi 5 Liradan Kapış Kapışa

Karadeniz'de tezgahlarda hamsi bereketi yaşanmaya başlandı. Hamsi'de bu düşüş en çok Nevşehirli balık severlere yaradı.

Nevşehir Ekonomik Balıkçılık'ta Hamsi 5 Liradan Kapış Kapışa
07 Kasım 2017 Salı 18:20

banner143
banner134
Karadeniz'de tezgahlarda hamsi bereketi yaşanmaya başlandı. Hamsi'de bu düşüş en çok  Nevşehirli balık severlere yaradı. Nevşehir Ekonomik Balıkçılık işletmeciliğini yapan Uğur ÇEVİKLER 15 liradan açan hamsinin fiyatının 5 liraya kadar düştüğünü söyledi.

Bu yıl palamuttan umduklarını bulamadıklarını vurgulayan ÇEVİKLER, "Palamut bu sene önceki yıla göre biraz az oldu ama Karadeniz ile anılan hamsiden bu yıl ümitliyiz. Deniz suyunun da soğumasıyla artık tezgahlar hamsi ile şenlenmeye başladı." dedi.

Hamsi avında son günlerde giderek artış yaşandığına işaret eden ÇEVİKLER, "Karadeniz'de orta kısımlar hariç yer tarafta hamsi bereketi yaşanıyor. Bu da tezgahlara yansıyor. Şu an tezgahlarda hamsinin kilogramı 5- liradan satılıyor." diye konuştu.

Hamsinin bol olmasının balıkçıları ve vatandaşı sevindirdiğini ifade eden ÇEVİKLER, geçen yıl palamut bolluğundan hamsinin az olduğunu, bu yıl palamudun az olduğunu ancak kasım ayında deniz suyunun daha da soğumasıyla bereketli bir hamsi sezonu geçirmeyi umduklarını dile getirdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.