banner461
banner195

Nevşehir Emniyetinden Gençlik ve Güvenli gelecek konulu konferanslar

Nevşehir İlimiz ve ilçelerimiz de kırk bir okulda lise on ikinci sınıf öğrencilerine gençlik ve güvenli gelecek konulu konferanslar verildi.

Nevşehir Emniyetinden Gençlik ve Güvenli gelecek konulu konferanslar
05 Ekim 2013 Cumartesi 00:00

banner143
banner134

 Nevşehir  İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği tarafından Nevşehir il merkezinde ve ilçelerde bulunan lise 12 sınıf  öğrencilerine yönelik "Gençlik ve Güvenli Gelecek" konulu konferans düzenlenmektedir.

            Nevşehir Emniyet Müdürümüz 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet YÜKSEL'in talimatları doğrultusunda ;  Terörle Mücadele Şube Müdürü  4. Sınıf Emniyet Müdürü Yakup KILIÇ koordinesinde   Kozaklı, Hacıbektaş ve Derinkuyu ilçelerinde konferanslar düzenlenmiş olup düzenlenen konferanslara  konuşmacı olarak İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli Başpolis Mustafa İPEKCİ, Polis Memuru Bekir ACER ile Polis Memuru Tolga YİĞİT katılmışlardır.
            Gençlerin kandırılarak huzur ve güvenliği bozmaya yönelik eylemlere çekilmelerini önlemek amacıyla bu tür aydınlatıcı bilgiler verilmekte olup, amacımız milli birlik ve kardeşliğimizin temellerini güçlendirmek, gençlerimizin şiddet içerikli olayların içerisinde yer almasını engellemek, terör örgütlerinin örgütsel ve ideolojik faaliyetlerden uzak tutulmasını sağlamaktır.
            Bu bağlamda öğrencilerin hedef ve amaçlarına yönelik arkadaş edinme ve faaliyetlerde bulunmaları, her zaman, her yaşta aile bağlarının güçlü tutulması, sorgulama, doğru karar verme yetilerinin geliştirilmesi, başarıya ulaşmak için yapılması gerekenler, hayatta karşılaşılabilecek olumsuzluklardan kurtulma yolları ve güvenli internet kullanımı, doğru bilgiye ulaşma, kişisel verilerin önemi ve gizliliği, suçla mücadelede zararlı kişi ve grupların internet ortamındaki faaliyetlerinden korunma yolları konularında gençlerimizi bilgilendirmek amacıyla 'Gençlik ve Güvenli Gelecek' konulu konferanslar düzenlemekteyiz."
            Ülkemizin bütünlüğü aleyhine faaliyet gösteren terör örgütleri ile radikal grupların yapmış oldukları propagandaları etkisiz hale getirmek ve geleceğin teminatı olan gençlerin kandırılmasını önlemek amacıyla,  2013-2014 eğitim ve öğretim yılında ilçe merkezleri ve ilimizde eğitim gören lise öğrencilerine yönelik "Gençlik ve Güvenli Gelecek" konulu seminer ve konferanslar  verilmeye devam edecektir.
            Verilen konferanslarda Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığından temin edilen iki bin adet  gerçek operasyon ve yaşam öykülerinden esinlenerek kaleme alınan "Anne Ben Geldim" isimli kitap konferansa katılan bütün öğrenci ve rehber öğretmenlere hediye edilmiştir.
            "Anne Ben Geldim"' adlı kitapta, terör uzmanlarının gözaltına alınan örgüt üyelerini yeniden topluma kazandırma süreçleri, terörle solan hayatların geleceğe merhaba deyişleri , hayatından vazgeçmiş intihar eylemcilerinin düştükleri örgüt tuzağından el verilerek çıkarılma hikâyeleri, terör örgütü mensuplarının tutuklu bulundukları cezaevlerinden gönderdikleri gelecek kuşaklara ışık tutacak yaşam hikayelerinin anlatıldığı mektuplar bulunmaktadır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.