banner461
banner195

Nevşehir Esnaf Kefaletten 31 Ekim Hatırlatması

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, Kooperatife borcu bulunan esnafları yeniden yapılandırma imkanından yararlanmaya davet etti.

Nevşehir Esnaf Kefaletten 31 Ekim Hatırlatması
27 Ekim 2014 Pazartesi 17:36

banner143
banner134

 Başkan Ay’dan Yapılandırma Çağrısı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, Kooperatife borcu bulunan esnafları yeniden yapılandırma imkanından yararlanmaya davet etti.

Peşin ödemelerde 0 faiz uygulanacak olan yeniden yapılandırma imkanının kooperatife borcu bulunan esnafların menfaatine olacağına dikkat çeken Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, borçlarını taksitlendirmek isteyenlere de önemli avantajlar getirildiğine işaret etti.

Borçların 6 ay taksitlendirme halinde % 6, 12 aylık taksitlendirmelerde % 12, 18 Aylık taksitlendirmelerde ise % 18 faiz uygulanacak olan yeniden yapılandırmadan şu ana kadar Kooperatife borcu bulunan 63 esnaf ve sanatkardan 26’sının başvuruda bulunduğunu kaydeden Başkan Kemal Ay, 37 esnaf ve sanatkarın da bu yapılandırma sayesinde borçlarını rahatlıkla ödeyebileceklerine değindi.

Yeniden yapılandırmaya tabi alacakların 1 Milyon 051 bin TL olduğunu kaydeden Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, borçluların tamamının bu uygulamadan yararlanmaları durumunda toplam alacaktan 200 bin TL dolayında faizin silinmiş olunacağını da sözlerine ekledi.   


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.