banner461
banner195

Nevşehir Gençlik Meclisi Bilişim Akademisi Kuruyor

Nevşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Habitat' ın BM Kalkınma Programı ve TTNET ortaklığı ile yürüttüğü İnternetle Hayat Kolay Projesinin uygulanaca 20 il arasına Nevşehir' i de dahil etti.

Nevşehir Gençlik Meclisi Bilişim Akademisi Kuruyor
10 Şubat 2016 Çarşamba 14:55

banner143
banner134

Nevşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Habitat' ın BM Kalkınma  Programı ve TTNET ortaklığı ile yürüttüğü İnternetle Hayat Kolay Projesinin uygulanaca 20 il arasına Nevşehir' i de dahil etti.

 

Gençlik Meclisi Başkanı Muhammed KOÇAK kurulacak olan Bilişim Akademisi hakkında şunları söyledi;

 Türkiye'de internet okuryazarlığı oranının artırılması, kamu ve özel sektörün sunduğu e- hizmetlerin kullanımı için kapasite gelişimi desteği, yeni medya araçlarının bilinçli kullanımı konusunda farkındalık sağlama ve güvenli internet kullanımı konusunda toplumumuzu bilgilendirmeyi hedefleyen bu proje ile ilimizde bir Bilişim Akademisi kuruyoruz.

 

İnternetle Hayat Kolay Projesi kapsamında Gençlik Meclisimize 10 adet bilgisayar gönderilmiştir. Biz bu bilgisayarları Nevşehir Belediyesinin çok önemli hizmetlerinden biri olan KAPEM' e Bilişim Akademisi oluşturmak ve mevcut bilişim akademisini güçlendirmek amacıyla hibe ediyoruz. Aynı zamanda buradaki akademide eğitim vermek amacı ile 10-13 Şubat tarihlerinde Ankara' da yapılacak İnternetle Hayat Kolay Projesi Eğitmen Eğitimine 2 arkadaşımızı gönderdik. 

 

12-14 Şubatta Ulusal Gençlik Parlamentosunun İç Anadolu Bölgesi toplantısına ev sahipliği yapan Gençlik Meclisimiz, toplantının ilk günü Bilişim Akademisinin açılışını yapacaktır. 

 Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.