banner461
banner195

Nevşehir GÖRBİR'den Açılıma Tam Destek

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı ve Başkan Yardımcısı Hükümetin yürüttüğü Barış Sürecine destek verdiklerini açıkladı.

Nevşehir GÖRBİR'den Açılıma Tam Destek
18 Nisan 2013 Perşembe 21:17

banner143
banner134
Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği binasında düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Erol Mutlu, “Bilindiği üzere terör örgütü ile yapılan görüşmeler sonucunda bu aylarda bir barış havası esiyor. İnşallah bu süreç Ülkemiz için hayırlı sonuçlara vesile olur. Biz bir sivil toplum örgütü olarak bu süreci destekliyoruz. Ülkemizde 35 yıla yakındır kanın, gözyaşının akmasına neden olan terörün bitmesini istiyoruz. İnsan gözünü, ayağını, kolunu kaybetmeyince engelliliğin ne olduğunu bilemez. Bir insanın yakını, kardeşi veya evladı şehit olmayınca bu acının ne demek olduğunu bilemez. Bu nedenle artık kimsenin burnu kanamasın, canı yanmasın istiyoruz” dedi.
Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkan Yardımcısı Mahmut Sami Kemikkıran ise açıklamalarında, “Kendi adıma bu barış sürecini gönülden destekliyorum. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Daha ömrünün baharında şehit olan, gazi olan kardeşlerimizin acısını yıllardır bu ülke insanları olarak hissediyoruz. Artık akan kan durmalı, anaların, bacıların, eşlerin ve çocukların gözyaşları dinmeli. Bu nedenle barış sürecine destek veriyoruz. Barış süreci sağlandığında toplumun hemen hemen her kesiminin yüzü gülecek” diye konuştu.

Ali Çamur Haberi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.