banner461
banner195

Nevşehir Güney Çevre Yolu Ne Oldu?

Nevşehir’in karayolu ulaşımını çok büyük ölçüde rahatlatacak, ilimize son yıllarda kazandırılmış en önemli yatırımlar arasında gösterilebilecek çalışmada sona yaklaşılıyor.

Nevşehir Güney Çevre Yolu Ne Oldu?
23 Ağustos 2014 Cumartesi 23:29

banner143
banner134

 Güney Çevre Yolu Ne Oldu?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in karayolu ulaşımını çok büyük ölçüde rahatlatacak, ilimize son yıllarda kazandırılmış en önemli yatırımlar arasında gösterilebilecek çalışmada sona yaklaşılıyor.

Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan yeni Adnan Menderes Terminalinin hemen üst bölümünden başlayıp, Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Çardak köyü’nün Derinkuyu ilçe yolu ile bağlandığı alana kadar olan 9.5 kilometrelik bir alanı kapsayan Nevşehir Güney Çevre Yolu, 11′er metre geliş ve gidiş yolu ve 4 metre de orta refüj  ile toplam 26 metrelik bir genişliğe sahip olacak.

Nevşehir’deki trafik düzeninin daha etkin bir şekilde sağlanarak, ağır tonajlı araçların şehir merkezini kullanmalarının da önüne geçerek, bu yönde de trafikte önemli bir rahatlamayı da beraberinde getirecek olan Nevşehir Güney Çevre yolunda bir yandan asfaltlama çalışmaları devam ederken, bir yanda da yolun bir bölümünün tamamen bitirilip trafiğe açılması için hummalı bir çalışma ortaya konuluyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
1001 GECE MASALI - 4 yıl önce
eskiden yilan oynaticilar vardi.kavanozun içindeki yilani arabanin üstüne koyar,güreştireceğim ha şimdi,b,razdan diye diye akşama kadar jilet satarlardı.güney çevre yolu ona döndü.belediye başkani "jileti satiyor"
Avatar
her şeye kıllanan adam - 4 yıl önce
ne olacak yalan oldu
Avatar
hüsn_ü kuruntu - 4 yıl önce
önce kale mahallesinde millete söver gibi duran molozları kaldırsın belediye.. sahi o görüntü bir tek bana mı batıyor? herkes memnun mu gerçekten??
Avatar
kale - 4 yıl önce
kale civarına parke taş döşeyecek belediye :):))