banner461
banner195

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümü Coşku İçerisinde Kutlandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümü, düzenlenen bir dizi etkinlikle coşku içerisinde kutlandı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümü Coşku İçerisinde Kutlandı
12 Haziran 2014 Perşembe 13:05

banner143
banner134

 

7. Kuruluş Yıldönümümüzü Coşku İçerisinde Kutladık

12/06/2014

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümü, düzenlenen bir dizi etkinlikle coşku içerisinde kutlandı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesisleri Kubbe Altı Konferans Salonunda düzenlenen ‘7. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliği’ne; Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Çetin Pekacar ve Prof. Dr. İsmail Bekci, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, üniversitemizin fakülte ve yüksekokul yöneticileri, akademik- idari personeli ve öğrencilerin yanı sıra davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, 2007 yılında kurulun Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin dünyada söz sahibi olma yolunda koşar adımlarla ilerlemeye devam ettiğini kaydetti.

Rektör Kılıç konuşmasında, “Her sene kutladığımız ve geleneksel hale getirdiğimiz üniversitemizin kuruluş yıldönümü ile bahar şenliklerimizi bu sene Soma’da yaşanan elim kaza nedeniyle bugüne erteledik. Öncelikle orada hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Siz değerli hocalarımız, akademik ve idari personelimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak bugün 7. yılımıza ulaştık. Hep birlikte ekip ruhuyla çalıştık ve Türkiye’nin 2007’de kurulan üniversiteleri arasında başta fiziki yapılanma olmak üzere öğrenci sayısı ve öğretim kadrosu artışı bakımından, bizden daha önce kurulan üniversiteler arasında ilk ‘Diploma Eki Etiketi’ ve  ‘AKTS Etiketi’ni alan üniversitesi olduk. Yine üniversite olarak 2012’de Türkiye’de en çok proje üreten ve en çok yayın yapan üniversiteler arasında ilk 4 ve ilk 20’de yer alma başarısını elde ettik. Bu proje ve yayınlarımız artarak devam edecek. Biz üniversite olarak dünyada söz sahibi olma yolunda koşar adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Rektörümüzün konuşmalarının ardından etkinlik, Piyanist Bengüsu Kılıç ve Klarnet Sanatçısı Yrd. Doç. Anıl Çelik’in ‘Piyano ve Klarnet Dinletisi’ ile devam etti.  Dinleti sonunda Piyanist Bengüsu Kılıç ve Klarnet Sanatçısı Yrd. Doç. Anıl Çelik’i sahnede tebrik eden Rektörümüz kendilerine plaket takdim etti.

Türk Halk Müziği Korosundan 7. Yıla Özel Konser

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü tarafından kurulan Türk Halk Müziği Korosu kutlama etkinlikleri kapsamında sahne aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın da aralarında yer aldığı ve Yrd. Doç. Dr. Erdem Kaya yönetimindeki koro ekibi, seslendirdikleri birbirinden güzel eserler ile katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.

Konser sonunda Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Anıl Çelik tarafından koro ve orkestra için yazılan ‘Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ adlı beste Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’da hediye edildi.  

ÜSET Roman Dans Gurubundan Gösteri

Türk Halk Müziği Konserinin ardından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu (ÜSET) Roman Dans Gurubu sahne aldı. Grubun sahnede ortaya koyduğu performans ve dans gösterisi katılımcılardan büyük alkış aldı.

Spor Şenlikleri Ödül Töreni

Etkinlik sonunda, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin Kuruluşunun 7. Yıldönümü kapsamında üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrencilerinden; futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç, dart, atletizm,  kort tenisi ve 3 sayılık atış yarışması müsabakalarında dereceye girenler ödüllendirildi.

Etkinlik, müsabakalarda dereceye girenlere kupa ve madalyaları Rektörümüz Prof. Dr. Filizi Kılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Çetin Pekacar ve Prof. Dr. İsmail Bekci tarafından verilmesi ve toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.