banner461
banner195

Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İmza Protokolü

Nevşehir’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasında ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İmza Protokolü
09 Ekim 2014 Perşembe 14:31

banner143
banner134
Nevşehir'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasında 'Eğitimde İşbirliği Protokolü' imzalandı. Protokol çerçevesinde eğitim-öğretim, eğitim yönetimi, ders dışı etkinlikler ve sağlık, beslenme ve veli destek çalışmaları alanlarında her iki kurum ortak çalışmalar yürütecek.


Nevşehir'de Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı...

Nevşehir’de daha kaliteli bir eğitim için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen tören ile ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

Nevşehir Valiliği Konferans Salonunda düzenlenen imza törenine; Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Meydan ile davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Nevşehir İl Müdürü Osman Şimşek, “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile gerçekleştireceğimiz bu protokol sayesinde ilimizde görev yapan öğretmenlerimiz üniversitemizin imkânlarından istifade edebilme, araştırma yapabilme ve akademik kariyer açısından kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar. Bütün bunların sonunda ise öğrencilerimizin hedeflenen ve belirlenen kaliteli eğitimi almaları sağlanacak” dedi.     

Kaliteli eğitim ile daha kaliteli öğrenci yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, ‘Eğitim, ülkemizde çok önemli sorunlardan biri. İmzalanan bu protokol ile bu sorunları çözmek adına daha kaliteli bir eğitimle daha kaliteli öğrenci sayısını artırmak en önemli amacımız” diye konuştu.  

Eğitimde kaliteyi artırmak adına üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye devam edeceklerini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Biz öğretmenler olarak dünyanın en zor işini yapıyoruz. Çünkü bizler bir cümlemiz ile bir çocuğu yanlış yola yönlendirebileceğimiz gibi,  yanlış yolda olan bir çocuğu da doğru yola yönlendirebiliriz. Böylesine zor bir işi gerçekleştiriyoruz ve kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Biz Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak şehrimizde bulunan özel ve kamu sektörüyle daima diyalog içerisinde şehrin lokomotifi olmaya çalıştık.  Yeni kurulan bir üniversite olarak imkânlarımız ölçüsünde, şehrimizin her alanda kalkınması ve eğitimde kaliteyi arttırmak adına üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder’ sözüyle konuşmalarına başlayan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise, ‘İlimizde eğitim niteliğini daha da ileri bir noktaya taşımak, eğitim hizmetlerini geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlü ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi işbirliği ile ilgili çalışmaların planlı ve koordineli bir şekilde yürütüleceğine olan inancım tamdır. İlimizde ilk defa gerçekleşecek böylesine bir işbirliğinin özelde ilimiz,  genelde ise ülkemiz eğitimine olumlu katkılar sunacağını ümit etmekteyim” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Meydan’ın  katılımcılara ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ konusunda verdiği sunum ile devam eden tören, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek’in protokolü imzalamaları ve verilen kokteyl ile son buldu. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.