banner461
banner195

Nevşehir Halkı Yardım Seferberliğinde Sınavı Geçti

Suriye’de Esat Rejiminin zulmü altında inim inim inleyen, gördükleri zulüm ve baskılar nedeniyle Türkiye’ye sığınan Suriyeli savaş mağdurlarına yapılan yardımlar Nevşehir halkının bir kez daha hamiyetperverliğini ortaya koydu.

Nevşehir Halkı Yardım Seferberliğinde Sınavı Geçti
17 Nisan 2013 Çarşamba 11:24

banner143
banner134

 Geçtiğimiz günlerde 50. Yardım tırını uğurlayan Nevşehir halkının yardımları hala sürüyor. Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası Başkanlığı binasının alt katında Suriyeli savaş mağdurlarına ulaştırılmayı bekleyen onlarca koli giyim eşyası ve çeşitli elektronik ev eşyaları tasnif ediliyor.

Nevşehir Valiliğinin başkanlığında ilimizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle sürdürülen yardım seferberliğinin Suriye’deki iç savaşın sona erinceye kadar sürdürülmesi planlanıyor. Bu nedenle Nevşehir Halkının Şubat ayı başından bu yana gösterdiği yardımseverliği sürdürmesi isteniyor.

Şu ana kadar binlerce ton patates’in yanı sıra, giyim, elektronik ev eşyası ve Suriyeli savaş mağdurlarının zaruri ihtiyaçları olan gıda maddelerinin ulaştırıldığı Türkiye’deki kamplara bundan sonraki süreçte de Nevşehir’den yardımların ulaştırılmaya devam ettirilmesi Planlanıyor.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.