banner461
banner195

Nevşehir Hayvan Pazarında Sahte Para Uyarısı

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerince Kurban Bayramı öncesinde canlı hayvan pazarlarında vatandaşları sahte paraya karşı uyararak art niyetli şahıslar tarafından kurban pazarlarında çok sayıda sahte para piyasaya sürülmeye çalışıldığını söyledi.

Nevşehir Hayvan Pazarında Sahte Para Uyarısı
09 Eylül 2016 Cuma 19:40

banner143
banner134
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşları, sahte paraya karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Kurban pazarları bilindiği üzere nakit para sirkülasyonlarının en yoğun yaşandığı yerlerdir. Bunu fırsat bilen art niyetli şahıslar tarafından kurban pazarlarında çok sayıda sahte para piyasaya sürülmeye çalışılmaktadır. 

Bunu önlemenin en temel mantığı vatandaşlarımız tarafından banknotlarımızın güvenlik özelliklerinin bilinmesi ve kontrol edilerek kabul edilmesidir. Bu nedenle kurban pazarında kurban satışı yapan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için dikkat etmeleri gerekmektedir.

Vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur içerisinde geçirmesi için Kurban pazarları, kurban kesim yerleri ve alışveriş merkezlerinde başta KOM, Asayiş ve Trafik Şubelerine bağlı görevlilerimiz olmak üzere NevşehirEmniyet Müdürlüğü olarak Kurban Bayramına yönelik güvenlik tedbirlerimiz azami derecede alınmıştır" ifadelerine yer verdi.    


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.