banner461
banner195

Nevşehir İçin Gürültü Haritası Çıkarılacak

2013 yılında Avrupa Birliği destekli olarak başlatılan "Çevresel Gürültü Direktifi için Uygulama Kapasitesi Projesi" kapsamında Nevşehir’ in eğlence yerlerinden kaynaklanan örnek gürültü haritaları ve eylem planlarının hazırlanarak kurumsal kapasitenin güçlendirilmesinin planlandığı belirtildi.

Nevşehir İçin Gürültü Haritası Çıkarılacak
04 Eylül 2014 Perşembe 11:38

banner143
banner134
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, insanlarda ruhsal, fiziksel ve fizyolojik rahatsızlıklara yol açan çevresel gürültülü ile mücadelede kapsamında yeni bir çalışma başlattı. "Çevresel Gürültü Direktifi İçin Uygulama Kapasitesi Projesi" çalışmaları kapsamında ilimiz Nevşehir de seçilen gürültü kaynakları ve civarı için örnek gürültü haritaları ve eylem planları hazırlanacak ve bu çalışma ile kurumsal kapasite güçlendirilecek.

NEVŞEHİR’İN ÖRNEK GÜRÜLTÜ HARİTASI HAZIRLANACAK
2013 yılında Avrupa Birliği destekli  olarak başlatılan "Çevresel Gürültü Direktifi için Uygulama Kapasitesi Projesi"  kapsamında Nevşehir’ in  eğlence yerlerinden  kaynaklanan örnek gürültü haritaları ve eylem planlarının hazırlanarak   kurumsal kapasitenin güçlendirilmesinin planlandığı belirtildi. 

Çevresel Gürültü Direktifi için Uygulama Kapasitesi Projesi  kapsamında  Nevşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda, "Stratejik Gürültü Haritalarının Hazırlanması Amacıyla Veri Toplanması Eğitimi"  gerçekleştirildi.

Nevşehir Belediyesinden ilgili teknik elemanlar, çevre ilçe belediye başkanlıklarından temsilciler ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimin ardından proje çerçevesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ve proje uzmanlarının katıldığı saha ziyareti yapıldı.

 Nevşehir Belediye Başkanlığı koordinasyonunda devam edecek olan proje çalışmalarında  süreç ,  Uzman raporlarının ardından çevresel gürültü modellerinin hazırlanması eğitimleriyle devam edecek. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
!!!!!!!!!!!!! - 4 yıl önce
eğlence yerleri için gürültü tespitimi yapılacak yemin ediyorum çok komik onlardan önce gürültüye sebeb olan havai fişek olur olmaz kutlamalar korna sesleri için bi çözüm bulunmalı 2000 evler ana yol üstünde ne evde ne işyerinde araçların gürültüsünden durulmuyor yemin ederim döktüler çakılı araba geçerken evin içinde insanlar birbirini duyamıyor.....