banner461
banner195

Nevşehir İHH'dan Soydaşlarımıza Yardımlar Gelmeye Devam Ediyor

İHH Nevşehir Temsilciliği tarafından başlatılan ve bu hafta sonuna kadar devam edecek olan yardım kampanyasına Vatandaşların katkısı sürüyor.

Nevşehir İHH'dan Soydaşlarımıza Yardımlar Gelmeye Devam Ediyor
01 Aralık 2014 Pazartesi 17:02

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İHH Nevşehir Temsilciliği tarafından başlatılan ve bu hafta sonuna kadar devam edecek olan yardım kampanyasına Vatandaşların katkısı sürüyor.

Suriye’de devam eden iç savaştan büyük ölçüde olumsuz etkilenen Türkmenlere gönderilmek üzere halı, kilim, battaniye, soba, çocuk bezi gibi ürünlerin toplandığı kampanya ya daha öncede olduğu gibi Nevşehir halkının büyük ölçüde ilgi gösterdiği gözleniyor.

İHH Nevşehir Temsilciliğinin İl Merkezinde, Gülbahçe önünde oluşturduğu Çadır’a söz konusu yardım malzemelerinin hayırsever vatandaşlar tarafından getirilmeye devam edildiği gözlenirken, kampanyanın 07 Aralık 2014 Pazar gününe kadar devam edeceğine dikkat çekildi.

Öte yandan İHH Nevşehir Temsilciliğinin oluşturduğu stant da Vatandaşlar Suriye’deki Türkmenlere uygulanan zulmü fotoğraf karelerinden görme fırsatı da elde etmeye devam ediyor.

İHH Nevşehir Temsilciliği Basın Sorumlusu Gazeteci Behçet Alkan, 07 Aralık 2014 tarihine kadar Gülbahçe önünde açılan Çadır’da vatandaşların Suriye’deki Türkmen ailelere ulaştırılmak üzere yardımlarını toplayacaklarını söyledi.

Aralık ayının ikinci haftasında toplanan yardımların gerekli tasniflerinin yapılmasının ardından Suriye’deki Türkmen ailelere ulaştırılmasının planlandığını söyleyen Alkan, “Halkımızın Suriye’deki Türkmenlere ulaştırılmak üzere bağışlayacağı soba, halı, battaniye, kuru gıda ve çocuk gibi ürünleri topluyoruz burada. 07 Aralık 2014 tarihine kadar Çadırımız Gülbahçe önünde açık bulunacak. Buraya yardımlarını ulaştıran vatandaşlarımız aynı zamanda Suriye’deki savaşı anlatan fotoğraflarımızı da görmüş olacaklar. Şu an itibariyle Suriye’de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Daha öncede olduğu gibi halkımızın bu drama kayıtsız kalmayacağını biliyoruz. 3 hafta boyunca burada toplayacağımız yardım malzemelerini Aralık ayının ikinci haftası gibi Suriye’deki Türkmen Vatandaşlarımıza ulaştırmayı planlıyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yusuf Atıcı - 3 yıl önce
helal