banner461
banner195

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Bilgi Yarışması Düzenleyecek

Nevşehir Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ortaöğretim kurumları arası genel kültür bilgi yarışması düzenlenecek.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Bilgi Yarışması Düzenleyecek
22 Şubat 2013 Cuma 18:33

banner143
banner134

 Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bilgilendirme ve önleme faaliyetleri kapsamında lise ve dengi okul gençliğinin terör örgütlerinin tuzaklarına düşmelerini önlemek, polislik mesleğini sevdirebilmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kurulan koordine ile il merkezinde bulunan 12 lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilerden oluşturulacak bilgi yarışması takımlarının katılımı ile ortaöğretim kurumları arası "Genel Kültür Bilgi Yarışması" düzenleneceği bildirildi.

 

Bilgi yarışmasına Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi, Nevşehir Anadolu Öğretmen Lisesi, Nevşehir Anadolu Lisesi, 2000 Evler Anadolu Lisesi, Nevşehir Lisesi, İmam Hatip Lisesi, Teknik Endüstri Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Merkez Kız Teknik Meslek Lisesi, TOKİ Kız Teknik Meslek Lisesi, Otel ve Turizmcilik Meslek Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi'nin katılacağı belirtildi.

 

Ortaöğretim kurumları arası genel kültür ve bilgi yarışması elemelerinin, İl Emniyet Müdürlüğü Polisevi Şube Müdürlüğü'nde 25 Şubat Pazartesi günü başlayacağı, ikili eleme usulü ile 1 haftada iki yarışma düzenlenerek 8 Mart tarihinde bitirilmesi planlandığı, yarı finalin ise 25-29 Mart tarihleri arası yapılacağı kaydedildi.

 

Yarışmanın finalinin 3 Nisan günü 09.00-12.00 saatleri arasında Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılacağı bildirildi.

 

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü'nce yarışmada birinci olan öğrencilere 3 adet netbook, ikinci olan öğrencilere 3 adet tablet Pc, üçüncü olan öğrencilere kol saati hediye olarak verileceği ayrıca yarışmaya katılan bütün okul öğrencilerine ise çeşitli kitaplar hediye edileceği belirtildi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.