banner461
banner195

Nevşehir İl Genel Meclisi Seçimlerin Ardından İlk Toplantısını Yaptı

30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından İl Genel Meclisi’nin yeni üyeleri ilk toplantılarına katıldı.

Nevşehir İl Genel Meclisi Seçimlerin Ardından İlk Toplantısını Yaptı
07 Nisan 2014 Pazartesi 12:12

banner143
banner134

 30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından İl Genel Meclisi’nin yeni üyeleri ilk toplantılarına katıldı.

Nevşehir İl Genel Meclisi, 30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından yeni seçilen üyeleriyle birlikte ilk toplantısını yaptı. Açılışına Vali Mehmet Ceylan'ın da katıldığı toplantıda İl Genel Meclis Başkanlığı'na Süleyman Özgün seçildi.  Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mehmet CEYLAN ve yeni üyeler katıldı. Toplantının açılışında konuşan Vali CEYLAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur AKGÜLLER, yeni seçilen üyelere başarılar dileyerek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

  Nevşehir’in, ili, ilçeleri ve köyleriyle güzel, huzurlu bir seçim geçirdiğini ifade eden Vali CEYLAN, Nevşehir’e yakışır bir seçim ortamı oldu. Neticesinde de artık halkın iradesi ortaya çıktı ve onlar şuanda görevlerinin başındalar dedi.

   Vali CEYLAN, üyelere seslenerek, “Sizlerde Nevşehir İl Özel İdaresi’nin İl Genel Meclisi üyeleri olarak inşallah bu yeni dönemde halkın size verdiği yetkiyi en iyi şekilde kullanarak hep birlikte Nevşehir’de yerel yönetimler ve merkezi yönetim birlikte Nevşehir’e hizmet vermek, Nevşehir’de yaşayan insanların hizmet kalitesini bir nebze daha yukarıya çekebilmek için gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

   Önemli olanın birlik ve beraberlik olduğuna vurgu yapan Vali CEYLAN, “Amacımız artık hizmet. Sizleri seçen seçmenlerinizin ihtiyaçlarını, problemlerini, taleplerini hem İl Özel İdaresi’ndeki platformlarda hem de diğer platformlarda yerine getirmek için gayret sarf etmek amacıyla sizler çalışmalarınızı sürdüreceksiniz. Bizlerde sizlerle birlikte Nevşehir’in gerek köylere yönelik hizmetlerinde gerekse merkezdeki hizmet sunumunda kaliteyi bir üst seviyeye çıkarmak için gayret sarf edeceğiz” dedi.

   Vali CEYLAN’ın konuşmasının ardından meclis üyeleri yeni başkanlarını seçmek için oy kullandı. Süleyman ÖZGÜN ve Haydar ÇİFTÇİ’nin yarıştığı başkanlık seçiminde Süleyman ÖZGÜN 15 oyla İl Genel Meclisi’nin yeni başkanı oldu.

   Süleyman ÖZGÜN’ün ardından Mehmet ZAĞLANMIŞ birinci başkan vekili, Serdar PALA da ikinci başkan vekili olarak seçildi.

Nevşehir  İl Genel Meclisi’nin yeni başkanı Süleyman Özgün olurken daha sonra yapılan 1. Ve 2. Başkan Vekilliği görevlerine ise Mehmet Zağlanmış ve Serdal Pala seçildi.Nevşehir İl Genel Meclisi’nin yeni üyeleri şu şekilde: Başkan : Süleyman Özgün (AK Parti), 1. Başkan Vekili: Mehmet Zağlanmış (AK Parti), 2. Başkan Vekili Serdal Pala (AK Parti), Üyeler: Haydar Çiftçi (MHP), Mustafa Erdoğan (AK Parti), Derviş Hilal (MHP), Abdülsellam Göktaş (AK Parti), Musa Mutlu (AK Parti), Şaban Topuz (AK Parti), Tayfun Ceyhan (CHP), Ayşe Parmaksız (AK Parti), Hanifi Bostan (AK Parti), Hakan Yaman (AK Parti), Hilmi Ergene (MHP), Harun Çelik (AK Parti), Osman Kılınç (CHP), Akif Kabakçıoğlu (AK Parti), Azmi Önel (MHP), Abdullah Çalışkan (AK Parti), Derviş Kuzay (MHP) ve Aynur Asiltürk (AK Parti).


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
aaaaaaaaaaaaa - 4 yıl önce
yolun acık olsun serdal başkanım