banner461

Nevşehir İl Müftülüğünden İftar Yemeği

Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi tarafından organize edilen, İl Emniyet Müdürlüğü Topuzlu Han tesislerinde iftar programı düzenlendi.

banner503
Nevşehir İl Müftülüğünden İftar Yemeği
01 Temmuz 2014 Salı 17:52

banner143
banner134

Nevşehir  İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi tarafından organize edilen, İl Emniyet Müdürlüğü Topuzlu Han tesislerinde iftar programı düzenlendi.

 
İftara, Vali Mehmet Ceylan, Nevşehir Ak Parti Milletvekili A. Erdal Feralan, Nevşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Kaya, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Diyanet İşleri Başkanlığı Malzeme Yönetimi ve Satınalma Dairesi Başkanı Haydar Bekiroğlu, İl Müftüsü Yakup Öztürk, İl Emniyet Müdürü Metin Kalay, Vali Yardımcısı Hasan Kayhan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Seyit İnce, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Ördü, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş,  Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Siyasi Parti İl Başkanları, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti, Yazılı ve Görsel Basın, Suriyeli Mülteci Misafirler, Sevgi Evi Çocukları, Fiziksel Engelli vatandaşlar, Görme Engelli vatandaşlar, Genç Nevşehirliler, Sosyal Dayanışma Vakfı Müdavimi vatandaşlar, hayırsever Ahmet Avlanmaz, Necmi Cantekin, Duran Özaltın, Ercan Civelek, Kenan Ertuğrul, İsmet Çelebi, Çetin Saka, Abdullah Taşkın, Müftülük Personeli ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Program, 2000 Evler Camii İmam-Hatibi Bilal Özkaya’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Akabinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’ in Ramazan Mesajı videosu ve Hiç Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman sunumu izletildi. Akşam ezanının okunması ile birlikte davetliler dua ile oruçlarını açtılar.
 
Programda konuşan İl Müftüsü Yakup Öztürk, davete katılanlara teşekkür ederek, katılımın yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Müftü Öztürk; “Ramazan tarif edilemez yaşanır. Ramazan büyüğüyle, küçüğüyle, fakiriyle, zenginiyle, amiriyle, memuruyla herkesi bir araya toplayan, onlar arasında sevgi, saygı ve muhabbeti sağlayan koyan mübarek bir aydır. Şu manzara bunun en güzel göstergesidir.” dedi.
 
Öztürk, Ramazan’a huzur ve mutluluk içinde girildiğini ifade ederek, aynı şekilde tamamlanmasını temenni etti.
Öztürk; “Ramazan, Oruç, Kur’an, Kadir, sabır, şükür, rahmet ve mağfiret ayı olmasının yanında, aynı zamanda yardımlaşma, dayanışma, kaynaşma ve paylaşma ayıdır. Özellikle bu ramazan, Kimse Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman sloganıyla yola çıktık. Öksüz, yetim, yaşlı, hasta, kimsesiz ve mülteci kardeşlerimize el uzatmak için bir kampanya başlattık. Gelin bu kampanyayı hep birlikte hayata geçirelim. Bu kampanyada başı okşanmadık yetim, ziyaret edilmedik komşu, ihtiyacı karşılanmamış fakir ve muhtaç bırakmayalım ve böylelikle orucumuzu kemale erdirelim” dedi.  
 
Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez’in Nevşehirlilere selamını ileterek sözlerine başlayan Diyanet İşleri Başkanlığı Malzeme Yönetimi ve Satınalma Dairesi Başkanı Haydar Bekiroğlu; “Gerek ülkemizde gerekse gönül coğrafyamızda bizlerin sıkıntı içinde olan nice kardeşlerimiz vardır.
Bu kardeşlerimizin dertleri ile dertleşmek boynumuzun borcudur. ‘Kenarı Dicle’de bir kurt aşırsa bir koyunu, adl-i ilahi sorar Ömer’den onu’ misali Lâilâheillallah diyen uzakta olan din kardeşimizin mesuliyeti bizleri düşündürmektedir.
Bu bağlamda Diyanet Vakfı Türk Cumhuriyetlerinden tutunda Nijer’e kadar yüzün üzerinde ülkeye ve fakir öğrencilere yardım etmektedir. Bu hizmetler sizinle ve sizin yardımlarınızla mümkün olmaktadır. Diyanet Vakfına duyduğunuz bu ilgi ve derin teveccühünüze teşekkür eder, ilgi ve alakanızın devamını dilerim” dedi.
 
Konuşmanın ardından, Müftülük ve Vakıf hizmetlerinde desteğini esirgemeyen Vali Ceylan’a Müftülük tarafından hazırlanan plaketini Milletvekili A. Erdal Feralan takdim ederken, katkılarından dolayı Hayırsever iş adamı Musa Ertaş’a da plaketini Vali Ceylan verdi.
 
2014 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine maddi ve manevi destek verenlere ise Teşekkür Plaketleri İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından takdim edildi.
 
İftar programı memnuniyetle karşılandı. Misafir Daire Başkanı Bekiroğlu iftar sonrası Merkez Kurşunlu Camiinde bir va’zu nasihatte bulundu.
 
Haber/Fotoğraf: Adnan TEKİNKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.