banner461

Nevşehir İl Müftüsü Öztürk'ün Üç Aylar ve Regaib Kandil Mesajı

Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Üç Aylar ve Regaib Kandili Dolayısıyla Bir Mesajı Yayınladı.

banner15
Nevşehir İl Müftüsü Öztürk'ün Üç Aylar ve Regaib Kandil Mesajı
21 Mart 2018 Çarşamba 14:50

banner143
banner134

Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk," Önümüzdeki Perşembeyi Cuma’ya bağlayan gece mübarek regaip kandilidir. Tüm din kardeşlerimin ve din gönüllüsü meslektaşlarımın kandilini tebrik ediyor, birliğimize, beraberliğimize, huzur ve güvenliğimize vesile olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyorum. Milletimize memleketimize şehitlerimize ve askerimize dua için Kurşunlu camii nde ki programa katılımlarınızı bekliyorum" dedi. İşte Müftü Öztürk'ün açıklaması;

Allah Teâlâ bazı mekânları ve bazı zamanları diğerlerine göre daha feyizli ve mübarek kılmıştır.

19 Mart 2018 Pazartesi günü rahmeti, bereketi, fazileti ve mağfireti bol, kutlu bir zaman dilimi olan Üç Aylar’a girmenin mutluluğunu inşallah bir kez daha yaşamış bulunuyoruz. Bu aylar dini duyguların yoğunluk kazandığı, şefkat, merhamet, yardımlaşma ve dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı zaman dilimleridir. Bu aylarda Müslüman her zamankinden daha çok geçmişin muhasebesini yapıp, geleceğe azimle, yeni bir enerji ile girmenin hedefi içinde olur.

Peygamber Efendimiz, Recep ve Şaban aylarında diğer aylara göre daha fazla nafile ibadet eder, Ramazan ayına ruhen ve bedenen büyük bir itina ile hazırlanırdı. Bizler de bu aylarda ve içindeki kandil gecelerinde, geçmişimizin muhasebesini yaparak, sorumluluklarımızı gözden geçirerek, günahlarımıza tövbe ederek, nafile ve kaza namazları kılarak, imkânlar ölçüsünde nafile oruç tutarak, hayır hasenat yaparak ve çokça Kuran okuyup anlamaya çalışarak manen toparlanmamıza vesileler edinmeliyiz.

22 Mart 2018 Perşembeyi Cuma'ya bağlayan gece hep birlikte Regaib Kandilini idrak etmiş olacağız. Peygamberimiz bu gece ile ilgili şöyle buyurmaktadır: “Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri çevrilmez. Bunlar Recebin ilk Cuma gecesi (Regaib gecesi), Şaban’ın ortasında bulunan gece (Berat gecesi), Cuma geceleri, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı geceleridir.” Mü’minler bu geceyi Kur’an-ı Kerim tilaveti, tövbe – istiğfar, namaz, dua, zikir ve tesbihat ile değerlendirmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Nevşehirli hemşerilerimiz olmak üzere aziz Milletimizin, İslam âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib kandilini tebrik ediyor, niyet ve arzularımızın iyiye, doğruya, güzele ve birlikte beraberce yaşamaya yönelik olmasını ve yapacağımız ibadet ve yakarışların kabul olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.