banner421
banner461
banner195

Nevşehir İl Müftüsü Öztürk'ün Kadir Gecesi Mesajı

Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Nevşehir İl Müftüsü Öztürk'ün Kadir Gecesi Mesajı

banner143
banner134
Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.Öztürk mesajında;
Onbir ayın incisi Ramazan ayıdır. Rahmet ve mağfiret ondadır. Feyz ve bereket ondadır.
Oruç onda tutulur.
Sıhhat onda bulunur.
Sabır ve sebat eğitimi ondan alınır.
Sofrasında bolluk ve bereket, camilerinde huzur, mutluluk ve saadet, cadde ve sokaklarında tatlı bir telaş ve tatlı bir hareket vardır Ramazan’ın.
Baha biçilmez kıymetine Ramazan’ın vesselam. Sevaplar 70’ le çarpılıyor. İhlas ve samimiyet derecesine göre daha da artıyor, kat kat geliyor.
O’nun için buyurmuş efendiler efendisi; (S.A.V.) Kişi Ramazan’ın kadrini ve kıymetini bilmez, değerlendirmez de günahından temizlenmez, sevabından devşirmez ve cenneti hak etmezse yazık ona vah ona…
Ramazan Allah’ın bizlere bir lütfudur ve bu sene de kavuşturdu, yaşattı, binlerce kez hamdediyor ve şükrediyoruz.
Ramazan nasıl onbir ayın incisi ise birde Ramazan’ın incisi vardır ki, o da “KADİR GECESİ” dir.
Kadri, kıymeti, değeri, bahası yüce olan, hakkında sure inen, ayet nazil olan Mübarek gece…
Bir ömre bedel, bin aydan daha hayırlı gece…
Meleklerin ve Cebrail (A.S.)’ın dünya semasına indiği, kendilerine biçilen vazifeleri ifa ettiği, gaflet uykusundan uyanmış, inzivaya çekilmiş, itikâfa girmiş veya camilere dolmuş, kimi kıyamda, kimi rükûda, kimi sücudda olan Allah’ın sevgili kullarını temaşa ettiği gece…
Zikreden, fikreden, şükreden, sabreden, tevbe eden, istiğfar eden ve dua eden kullara tarafı ilahiden “Selam size, huzur ve mutluluk size, barış ve esenlik size” diye seslenildiği Mübarek gece…
Ramazan ayının orucunu kim inanarak ve sevabını Allah’tan umarak tutarsa geçmiş günahları affolur müjdesine ilaveten, Kim Kadir gecesini gerçek manada ihya eder, değerlendirir, kaim olarak geçirirse  geçmiş günahları affolur müjdesinin verildiği gece.. Kadir Gecesi.
Evet, Kadir Gecesi Kur’an’ın nazil olmaya başladığı, “Oku” emrinin dünya semasında yankılandığı, Âlemlerin efendisinin gönlüne yazıldığı gece… Kur’an Gecesi, Kadir Gecesi…
Evet, her mü’minin aşkla, heyecanla beklediği, O gece Pazartesi’ni Salı’ya bağlayan gece sağ olana hoş geldi, safa geldi, safalar getirdi.
Kıymetini bilene, hakkıyla değerlendirene Ne mutlu.
Sonuç olarak, ayların incisi Ramazan diyerek, Ramazan’ı değerlendirene
Ramazan’ın incisi Kadir gecesi diyerek, Kadir Gecesi’ni değerlendiren inanmış ve adanmış gönüllere yakışan;
Kadir Gecesi’nin incisi, şeref misafiri Kadiri’ de, Ramazan’ı da anlamlandıran, şereflendiren KUR’AN’ın kadrini ve kıymetini de bilmektir. Kur’an’la yüzleşmektir, Kur’an’la dertleşmektir, Kur’an’la arasını düzeltmektir.
O’na karşı görevlerini yeniden hatırlamaktır, eksiği varsa hemen tamamlamaya başlamaktır. İşte o zaman Ramazan’ımız Mübarek olur, Kadir Gecemiz Mübarek olur, Dünya’mız huzur bulur ve Ahiretimiz kurtulur.
Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin, tüm İslam âleminin ve gönül coğrafyamızda yaşayan dindaş ve soydaşlarımızın Kadir gecesini ve Bayramını tebrik eder birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.
 
  Yakup ÖZTÜRK
Nevşehir İl Müftüsü

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.