banner461
banner195

Nevşehir İl Özel İdare’den Ev Hanımlarına Mikro Kredi

Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen bayanlara yönelik il özel idaresi önümüzdeki günlerde yepyeni bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor.

Nevşehir İl Özel İdare’den Ev Hanımlarına Mikro Kredi
07 Haziran 2014 Cumartesi 18:24

banner143
banner134

 Özel İdare’den Ev Hanımlarına Mikro Kredi

NEVŞEHİR(MHA) Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen bayanlara yönelik il özel idaresi önümüzdeki günlerde yepyeni bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Süleyman Özgün, aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen bayanların boş vakitlerini değerlendirmeleri ve bu vakitlerini ev ekonomisine katkı sağlayabilecek bir faaliyet yaparak geçirmeleri amacıyla hazırlanan Mikro Kredi Projesinin birkaç ay içerisinde hayata geçirilmesinin planlandığını söyledi.

İl Özel idaresi öncülüğünde yapılacak olan proje ile ev ekonomilerine katkı sağlamak isteyen bayanlara yönelik faizsiz ve geri dönüşümlü olarak Mikro Kredi Projesinin uygulanacağını söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Süleyman Özgün, bu projenin başarılı olması halinde önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesinin planlandığını dile getirdi.

Başta besicilik olmak üzere, el işi ya da ev ürünleri üreterek satışa sunmak isteyen ev hanımlarına yönelik hazırlanan bu projenin finansörünün il özel idaresi olacağını ve projenin ilimizde başarıyla yürütülebileceğini kaydeden İl Genel Meclisi Başkanı Süleyman Özgün, Projenin alt yapısının hazırlanması konusunda çalışmaların sürdürüldüğünü ve en kısa zamanda hayata geçirileceğini söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.