banner421
banner461
banner195

Nevşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları Buluştu

Nevşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (Alemdar) Tarafından Düzenlenen ''Geleneksel Mezunlar Günü Buluşması'' Nevşehir İmam Hatip Lisesinde coşkulu bir şekilde kutlandı.

Nevşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları Buluştu

banner143
banner134
Nevşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları Bir Araya Geldi. Alemdar Derneği (Nevşehir İHL Mezunları ve Mensupları) hafta sonu İmam Hatip Lisesi Bahçesinde düzenlenen Nevşehir İmam Hatip Mezunları ve Mensupları 10.Geleneksel Buluşma ve Pilav gününde bir araya geldi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ ve Ebubekir GİZLİGİDER'in de katıldığı program İstiklal Marşının okunması ve Kuranı Kerim tilaveti ile başladı.

Alemdar Nevşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Dr. Fatih Yakut'un açılış konuşmasıyla başlayan program, Okul Müdürü Mustafa Kılınç, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Adana Enformasyon İl Müdürü Mustafa Keleş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Ebubekir Gizligider'in konuşmasıyla devam etti. 

Alemdar Nevşehir İHL Dernek Başkanı Dr. Fatih Yakut konuşmasında; Derneğin amacının imam hatip okulları ve diğer eğitim ve öğretim kademesindeki öğrencilerle Nevşehir imam hatip okulları mezunları ve mensupları arasında karşılıklı yardım ve dayanışmayı sağlamak olduğunu söyledi.


Milletvekili Mustafa Açıkgöz, imam hatip mezunlarının zor dönemlerde devreye girerek ülkenin birlik ve bütünlüğünü sağlamada büyük bir fonksiyon icra ettiğini aktardı.

Milletvekili Gizligider'de konuşmasında "Dünyada özellikle İslam ülkelerini kendilerine göre dizayn etmek isteyen bir yapı var. Kuran'dan ve sünnetten yetişen bir nesil oluşmasını istemeyen, kendi istek ve arzuları nispetinde hareket edebilecek, kendi uydurdukları dinle amel edebilecek nesil yetiştirmeye, böyle bir toplum oluşturmaya çalışıyorlar" dedi.

Dernek tarafından hazırlatılan yemeğin yenilmesinin ardından, Nevşehir İmam Hatip Mezunları ve Mensupları hasret gidererek bol bol hatıra fotoğrafı çekindiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.