banner461

Nevşehir'in 7 İlçesi Kudüs İçin Tek Yürek Oldu

Nevşehir'in Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Hacıbektaş, Gülşehir, Kozaklı ve Ürgüp ilçeleri, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına ortak tepki gösterdi.

banner503
Nevşehir'in 7 İlçesi Kudüs İçin Tek Yürek Oldu
08 Aralık 2017 Cuma 14:27

banner143
banner134
Nevşehir'in Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Hacıbektaş, Gülşehir, Kozaklı ve Ürgüp ilçeleri, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına ortak tepki gösterdi. Cuma namazı çıkışında ellerinde Türk bayrakları ile bir araya gelen çok sayıda vatandaşlar Tekbir sesleri getirerek, ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı almasına tepki verdiler.

Nevşehir'in tüm ilçelerinde eş zamanlı olarak Cuma namazı çıkışında AK Partili İlçe Başkanları tarafından yapılan ortak basın açıklamasında Kudüs Bizim Davamız denilerek ABD'nin aldığı kararın hükümsüz olduğunu belirttiler.

Nevşehir İlçelerinden ortak "Kudüs" tepkisi 

KUDÜS DAVAMIZ
 
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.
Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.
Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.
Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.
Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.
İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.
İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.
Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.
Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.
Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.
Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.
İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.
Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.
Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.