banner461

Nevşehir'in Bu ilçesinde ulaşım "iki tekerlekle" sağlanıyor

Nevşehir'in 5 bin 700 nüfuslu Acıgöl ilçesinde vatandaşların büyük çoğunluğu yaşam tarzı haline getirdiği bisiklet ve motorsikletle ulaşım ihtiyaçlarını karşılıyor.

Nevşehir'in Bu ilçesinde ulaşım "iki tekerlekle" sağlanıyor
10 Ocak 2018 Çarşamba 19:51

banner143
banner134
Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde uzun yıllardır kullanılmaya başlanan bisiklet, daha sonraki yıllarda motorsiklete dönüşmüş olsada ilçede ​"iki tekerlekli" araçlar artık halkın yaşam tarzı haline geldi.

Acıgöl halkı, gerek mevsimsel özellikler ve gerekse park sorunu nedeniyle ilçe içinde daha çok bisiklet ve motosikleti tercih ediyor.


Acıgöl'de 7'den 70'e tüm vatandaşların günlük hayatının bir parçası haline gelen bisiklet ve motorsikleti okula giden öğrenciler, pazara çıkan ev hanımları, işe giden memur, esnaf, camiye giden yaşlılar tarafından ulaşım aracı olarak kullanılıyor.

Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, yaptığı açıklamada Acıgöl'ün arazi yönünden düz bir yapıya sahip olması nedeniyle ilçede iki tekerlekli araçların kullanımının yaygın olduğunu söyledi.

Başkan Ertaş, bisiklet ve motosiklet kullanımının ilçedeki trafik akışını da kısmen düzenlediğini, ilçenin bulunduğu coğrafi yapının da buna büyük katkı sunduğunu dile getirdi.

Başkan Ertaş, vatandaşların ihtiyaçlarını bisiklet kullanarak giderdiklerini belirterek, şunları kaydetti: " Biz de imkanlar ölçüsünde kullanıyoruz. İhtiyaç olduğu anda ben de kullanıyorum. Arabayı çalıştırıp dışarı çıkarmak zor. Bisikletle yada motorsikletle hemen gidip gelerek işimizi kolaylıkla görüyoruz. Çocuklarımız ,gençlerimiz hatta hanımlarda kullanıyor. Yaşlılar için de spor aracı bir noktada. O nedenle de önem arz ettiğini düşünüyorum. Sağlıklı yaşam anlamında da önemli. Bisiklet, insanlarımız için büyük kolaylık sağlıyor." dedi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.