banner421
banner461
banner195

Nevşehir'in Trafik Sorununu Tramvay Çözer

Nevşehir'in yıllardır en büyük sorunu hiç şüphesiz trafik. Peeki, bu sorun nasıl çözülür? sizin için araştırdık. Detaylar haberimizde...

Nevşehir'in Trafik Sorununu Tramvay Çözer

banner143
banner134
Nevşehir'in yıllardır en büyük sorunu hiç şüphesiz trafik. Öyleki Nevşehir ölçeğinde bir kente yakışmayan trafik sorunu var. Şehir kent merkezinden geçen Kamyon ve Tır gibi ağır vasıtalar şehrin trafik yoğunluğunu artırıken şehir içi trafiğide çıkmaza sokuyor. Ayrıca Bu sorun bir çok kazalarıda beraberinde getiriyor. 

FİB Haber Merkezi olarak önerimiz şudur ki; "Bu problemlerin çözülebilmesi içinde önce acilen yeni bir Çevre Yolu ve akabinde de 2023 Nevşehir'ine yakışır bir ‘Hafif Raylı Sistem Projesi’ yani Tramvay hattı kurulması bu konuda köklü bir çözüm getireceğine inanıyoruz."

Nevşehir'e Tramvay şart!!

Nevşehir'de İçinden çıkılmaz boyutlara doğru ilerleyen trafik sorunu için Aslında köklü çözüm yeni çevre yolu ve bunla ilgili bir an önce gerekli çalışmalar başlatılmalı. Bu yapılana kadar şehir içi trafiğini biraz olsun rahatlatmak lazım.  2023 Hedefindeki bir şehrin Hızlı Tren projesi öncesi hazırlıklarını bu doğrultuda şimdiden planlamalı.

Şehir merkezinde yaşanan Trafik yoğunluğu Nevşehir'i adeta boğmaktadır.

Gerek araç fazlalığı gerek şehir içi yollar üzerinde çift taraflı gelişi güzel parklanmalarla nefes alamaz duruma gelen Nevşehir'de bu konuya acil olarak çözüm üretilmeli. Çarşı içi küçük esnaflarda düşünülerek Üniversite ile Kent merkezi arasında kurulacak bir Tramvay sistemi bu manada şehri mutlaka rahatlatacaktır.

Tramvay işi Nevşehir'de en çok öğrencileri mutlu edecek....

Hatta devlet isterse bu projeyi yap işlet devret usulü ile yerli firmalara dahi yaptırabilir, kaldı ki bu yöntem izlenirse devletin kasasında beş kuruş çıkmadan proje hayata geçirilebilir. tıpkı Bursa ve Konya'da olduğu gibi...

Bir konuda özellikle Ürgüp ve Göreme gibi turistik bölgelerimizde de nostaljik  Tramvaylar Kapadokya'ya ayrı bir renk katacaktır.
 
Unutulmasın ki Tramvay Nevşehir için kurutuluş olabilir bizden söylemesi...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Şart #tramvay

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Alper - 2 hafta önce
Tramvay dan önce şehir merkezinde bir tane ana yolumuz var ve çift taraflı park yapılıyor öncelikle ana yol üzerine park sorununun çözülmesi lazım ve bu konuda ne belediye ne emniyet Mud hiç bir şey yaptığı yok siz fib haber öncelikle bu konuya bir el atmanız lazimm
Avatar
Kasım sūleymanı - 2 hafta önce
Mevcut nizamin nevsehir in yol ulaşım ve trafik sorununun farkına varması oldukça geç kalınmış ama şükür diyelim.
Çözümü tramvay a indirgemek yerinde değil. ..metro yerine tramvay düşünmek. .lcd tv varken toplu tv satmaya benziyor..modası geçmiş ve geri teknoloji...sorun maliyetle. ..bi yerden başlamak gerek..eski teknoloji daha büyük kayıp. .
Avatar
Ramazan karataş - 2 hafta önce
Gec bile kalınmış bence
Avatar
Tramvay - 7 gün önce
İmkansızı konuşuyorsunuz şehir merkezi 100.000 olan yere tramvay metro felan yapılmaz.
Adamlar Keçiören Kızılay metrosunu 15 senede anca bitirdi.
Avatar
Ali50 - 1 hafta önce
Otobüscüler bir araya gelsinler onlar yapsınsınlar işletmesi de onlara ait olsu;-)
Avatar
Dolunay - 4 gün önce
Şehrimizin yolları yeni yapılmasına rağmen emniyet şeriti yapmadılar dar yollar biçimsiz kavşaklar var tramvayı nereye sığdıracaklar hiç ileriye yönelik düşünmüyorlar...