banner461
banner195

Nevşehir Kadın Danışma Merkezi Hizmete Açıldı

Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından onaylanan “Kadın Danışma Merkezi ve Şiddet Veritabanı” isimli proje çerçevesinde oluşturulan Kadın Danışma Merkezi, Nevşehir Belediyesi bünyesinde hizmete açıldı.

Nevşehir Kadın Danışma Merkezi Hizmete Açıldı
21 Nisan 2014 Pazartesi 13:50

banner143
banner134

 Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından onaylanan “Kadın Danışma Merkezi ve Şiddet Veritabanı” isimli proje çerçevesinde oluşturulan Kadın Danışma Merkezi, Nevşehir Belediyesi bünyesinde hizmete açıldı.

Paşa Konağı’nın 2. katında oluşturulan Kadın Danışma Merkezi’nin hizmete açılışı nedeniyle düzenlenen törene Vali Mehmet Ceylan, Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hayriye Demirbilek ile çok sayıda davetli katıldı.
Belediye Başkanı Hasan Ünver, geçmişte bu ve benzeri kurumların sembolik olarak oluşturulan birimler olmasına rağmen günümüzde işlerlik kazanan kurumlar haline geldiğini belirtti. Merkezde avukat, psikolog ve sağlık personeli gibi alanında uzman bir kadronun görev yapacağını belirten Ünver “ Özellikle kadınlara yönelik şiddet konusunda ortaya çıkan sorunların, hukuku ve psikolojik alt yapısı ile çözüme ulaştırılacağı Kadın Danışma Merkezi, Nevşehir Belediyesi’nin modern belediyecilik anlamında şehrimize kazandırdığı önemli kurumlarından biri haline gelecektir. Biz bu merkezde kadınlarımıza ‘Hadi gidip erkeklerinizle kavga edin, sizlere bu konuda desteğiz” diye yönlendirilme yapılmayacak. Kadına şiddet konusunda temel hakları konusunda bilgilendirme yapacağız. Her alanda haklarını bilen toplumlar saygın toplumlardır. Bu düşünce içerisinde bu merkezin hayırlara vesile olmasını diliyorum. ”dedi.
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ da yerel ve merkezi yönetimin ortaklaşa geliştirdiği bu projede emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Ceylan, birlik, beraberlik ve güç birliği içerisinde olunma ile bu tip başarılı projelerin hayata geçirilebileceği düşüncesini de net bir şekilde ortaya koyan Kadın Danışma Merkezi ile kadınların sosyal hayatta sorunlarını çözebilir hale gelebileceğine inandığını kaydetti. 
Törende daha sonra Kadın Danışma Merkezi, Vali Mehmet Ceylan, Belediye Başkanı Hasan Ünver ve diğer protokol mensuplarının da katıldığı törenle açılış kurdelesi kesildi.
Vali Ceylan ve Belediye Başkanı Hasan Ünver’ e daha sonra Kadın Danışma Merkezi’nin hizmet birimlerini gezerek, ilgililerden bilgiler aldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.