banner461
banner195

Nevşehir Karabacak Çeşmesi Yenilendi

Nevşehirliler için geçmiş dönem izlerini taşıması adına büyük önem arz eden Karabacak çeşmesinin yıkılmasından sonra yerine daha estetik ve yöre taşlarıyla dizayn edilen yeni bir çeşme yapılıyor.

Nevşehir Karabacak Çeşmesi Yenilendi
01 Nisan 2015 Çarşamba 23:59

banner143
Nevşehir Karabacak Çeşmesi Yenilendi
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehirliler için geçmiş dönem izlerini taşıması adına büyük önem arz eden Karabacak çeşmesinin yıkılmasından sonra yerine daha estetik ve yöre taşlarıyla dizayn edilen yeni bir çeşme yapılıyor. 

Nevşehirli olupta Karabacak Çeşmesini bilmeyen duymayan yoktur. Artık bilindik bir adres olarak hafızalarımızda yer edinen Karabacak çeşmesinin eski çirkin görüntüsü yerine daha estetik Nevşehir sarı taşıyla yapılmış üç kemerle çevrelenen çok şık bir Mimariyle yenisi yapıldı. Yenilenen Karabacak Çeşmesi yeni haliyle vatandaşlarımızdanda tam not alıyor.

Yenilenerek Nevşehir'e muhteşem bir görüntü kazandıran Karabacak çeşmesinin şuan peyzaj çalışmalarının devam ettiği ve önümüzdeki günlerde halkımızın hizmetine girmesi bekleniyor...
 
Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin estetik özelliklerini taşıyan ve günümüze kadar bir şekilde ayakta durmayı başarmış Tarihi evleriyle meşhur Nevşehir'de tarihi yapılardan sonra çeşmeler de restore edileceği belirtildi.

Nevşehir de bir çok tarihi çeşmelerimiz can çekiştiriyorken Karabacak çeşmesiyle halkımızın hassasiyetlerine kulak veren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'e bu ilk adımları için teşekkür ediyoruz. Darısı Nevşehir de kaderine terk edilmiş diğer tarihi çeşmelerin başına...

Bu arada bir küçük dipnot:
 FİB Haber Merkezi olarak yenilenen Karabacak çeşmesini görüntülemek için her açıdan bir kare almak istedik fakat ne yazıkki her defasında bu çeşmenin görselliğini bozan elektirik direklerinin çirkinliğine takıldık. İnşallah artık şehir merkezinde bu çirkin elektirik direklerindende biran önce kurutuluruz. Kısaca bu direklerden kurtulmak için  Elektirik tellerinin yer altına mutlaka alınması lazım.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir sevdalısı - 3 yıl önce
çok güzel olmuş ama biraz içeri çekilseydi daha iyi olurdu. yarın su yola akmaya başlar, temezliği yapılmaz.yaptırana tşk. ederim.
Avatar
PARKECİ - 3 yıl önce
beledi̇yeni̇n yaptiği en güzel i̇şlerden bi̇ri̇ di̇yebi̇li̇rm.çünkü eski̇si̇ yikildiğinda si̇mgesi̇ olan çeşme neden yilikir di̇ye söylenmi̇şti̇m.ama beledi̇ye saolsun tekrar daha güzeli̇ni̇ yapmiş.yi̇ği̇di̇ öldür hakkini yememek lazim.
Avatar
vatan - 3 yıl önce
duygulandım lan yıkılan çeşme yeniden onarıldı az suyunu içmedik helalinden
Avatar
M,HALIT TARHAN KARABACAKN - 2 yıl önce
BU CESMEYI VE YANINDAKI KARABACAK OKULUNUDA YAPTIRYAPTIRMIS SAHSIMA BENDE BELEDIYE HASTANEDINDEKI HISSRMI HIBE ETTIM AMA COK UZULDUGU MEVZU BABAMIN ISMINI TASIYAN MEMMIS BEYMAHALLESI YOK OLDU YAZIKLAR OLSUN SAYIN BASKANIMDAN YEKRAR BU MAHSLLEYI CSNLANDIRMASINI BEKLIYORUM SAYGILARIMLA