banner461
banner195

Nevşehir Kozaklı'da İzcilik Uyum Semineri Tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmen izci liderleri, Nevşehir'in Kozaklı ilçesindeki kampta bir araya geldi.

Nevşehir Kozaklı'da İzcilik Uyum Semineri Tamamlandı
22 Temmuz 2015 Çarşamba 20:05

banner143
Nevşehir Kozaklı’da izcilik uyum semineri tamamlandı
İlgili Galeriye Git
banner134

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı, Nevşehir'in Kozaklı ilçesindeki termal bir otelde düzenlenen İzcilik Uyum Semineri kampında, hedef kitleleri olan çocuk ve gençlere verilecek eğitimde birinci derecede etkili olan öğretmenlerin, aynı zamanda izci lideri olmalarının Türk izciliğine çok büyük katkı sağladığını belirtti.


Nevşehir Vali Yardımcısı Vural Demirtaş ise ülkelerin gelişmesinde eğitimin önemli olduğunu vurgulayarak, gençlerin hem zararlı alışkanlıklardan korunmasında hem de boş zamanlarının etkili ve verimli kullanılmasında izcilik çalışmalarının gerekli ve önemli olduğunu kaydetti.

İzci liderleri Kozaklı'da buluştu


Günümüzde daha çok önem kazanan temiz çevre bilincinin yerleşmesi ve geleceğimizin daha güvenli olması için izci liderlerine daha çok görev düştüğünü belirten Demirtaş, kampta bulunan öğretmenleri tebrik ettiğini ifade etti.

Kozaklı Kaymakamı Kemal Duru da bir genci eğitmenin ve topluma yararlı hale getirmenin çok farklı yolları olduğunu ancak en etkili yollardan birinin izcilik çalışması olduğuna inandığını kaydetti.

Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven ise seminer çalışması için kaplıca şehri olan Kozaklı'yı tercih ettikleri için Türkiye İzcilik Federasyonuna, Milli Eğitim Bakanlığı izcileri ve organizasyon ekibine teşekkür etti. 

Kozaklı İlçesinin 8 bin yatak kapasitesine ulaştığına dikkati çeken Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek kapasite ve tecrübede olduklarını anlattı. 

Başkan Güven, izci selamı ile Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı ve izci katılımcıları selamladı.

Törende Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven , Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı'na günün anısına çini tabak hediye etti.

Tören sonunda Subaşı,  protokol mensuplarına izci nizamnamesi hediye etti.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.