banner461
banner195

Nevşehir Kültürüne Yönelik Bir Hizmet Daha

Nevşehir belediye başkanı Hasan Ünver döneminde şu ana kadar ilimizin kültürel, sosyal ve tarihi değerlerine sahip çıkan belediyecilik hizmetleri sanal alemde de artarak devam ettiriliyor.

07 Şubat 2015 Cumartesi 16:54

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir belediye başkanı Hasan Ünver döneminde şu ana kadar ilimizin kültürel, sosyal ve tarihi değerlerine sahip çıkan belediyecilik hizmetleri sanal alemde de artarak devam ettiriliyor.

İlimizin tarihine ve kültürüne ışık tutmaya devam eden Nevşehir Belediyesinin web sitesinden şu ana kadar belediyenin kültürel çalışmalarına, yayınladığı kitaplara ulaşmanız mümkün. Öte yandan Nevşehir’in en önemli kültürel değerlerinden olan Yöre türkülerini de yine Nevşehir belediyesinin internet sitesinden ulaşıp dinlemeniz de mümkün.

Yöremizin beğeni ile dinlenilen Ayşemin Yeşil Sandığı, Dambaşında Sarı Çiçek, Gıcılar Gavak Gıcılar, Evlerinin Önü Bulgur Sokusu, Şen Olasın Ürgüp, Ürgüp’te Mis Kokar Seher Yelleri, Ayvalığın Kara Daşı, İğdenin Dalına Bastım gibi birbirinden güzel ve yöremize has 30’a yakın türküyü internet ortamında rahatlıkla dinleyebilirsiniz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
aydın - 3 yıl önce
eskileri yeni gibi sunuyorlar bu cd çıkalı yıllar oldu