banner461
banner195

Nevşehir Merkez Dönüşümde İlk Kazma Vuruldu

Nevşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm alanında ortaya koyduğu en nitelikli projelerden biri olan ve halk arasında Merkez Kentsel Dönüşüm projesine giren alanlarda kullanılmayan ve tehlike oluşturan konutların yıkımına başlanıldı.

Nevşehir Merkez Dönüşümde İlk Kazma Vuruldu
23 Ocak 2015 Cuma 23:57

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm alanında ortaya koyduğu en nitelikli projelerden biri olan ve halk arasında Merkez Kentsel Dönüşüm projesine giren alanlarda kullanılmayan ve tehlike oluşturan konutların yıkımına başlanıldı.

Nevşehir’de sağlıklı ve modern kentleşme değerlerinin ortaya çıkmasında önemli adımlardan biri olarak da nitelendirilen Kentsel Dönüşüm Projesi, Nevşehir Belediyesi tarafından öncelikli olarak Nevşehir Kalesi ve Çevresindeki 11 mahalleyi içine alacak bir şekilde ortaya konuldu. TOKİ ile işbirliği halinde 2005 yılında başlatılan ve ilk etapta tüm sosyal donatıları ile birlikte toplam 2600 vatandaşın modern konutlarda yaşamlarını sürdürdüğü Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki yeni yaşam merkezine ilave olarak 419 konutun da yapımı tamamlanarak hak sahiplerine dağıtıldı. Proje kapsamında ayrıca 754 hak sahibi için yaptırılan 4. Etap konut üretimi ise halen devam ediyor.

Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi ile aynı zaman aralığında Nevşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 2. Kentsel Dönüşüm Projesi olarak da değerlendirilen ve halk arasında da Karasoku Projesi olarak da isimlendirilen Merkez Kentsel Dönüşüm Projesinde de ilk kazma vuruldu.

Merkez Kentsel Dönüşüm Projesine dahil olan Herikli Mahallesi, 20 Temmuz, Karasoku, İbrahimpaşa ve Hacı Rüştü Mahallesi’ nde bulunan ve uzun zamandan beri kullanılmadığından gerek insan hayatı ve gerekse çevre açısından ciddi tehlikeler oluşturabilecek evlerin yıkım çalışmaları, Nevşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından alınan güvenlik önleminin alınmasının ardından Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştiriliyor.

 

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
seher - 3 yıl önce
yerine yapılacak 600 konut hakkında bir gelişme varmı . sevgili fib haber yöneticileri bu konuda bizi bilgilendirebilirmisiniz.
Avatar
bayram - 3 yıl önce
kentsel dönüşüm değil enkaz kaldırma kiminle anlaşmışlarda kentsel dönüşüm yapıyorlar hep yalan haber
Avatar
Kazma Vuruldu - 3 yıl önce
kesin seçim hazrlıgı hasan paşa adaylığa oynar sonra araadgıgını bulamaz 10 subatta kepçe kontak kapatır 2019 a kadar harabe kalır ...
Avatar
kentsel donusum - 3 yıl önce
Ilk once kale etrafi temizlenmesi lazim sehrin gobeginde berbat bir manzara yer alti sehrini bahane ediyorsunuz. Hic olmassa agaclandirin ormanimiz olsun
Avatar
Vatandaş - 3 yıl önce
proje kapsamında fib haber olarak sayın hasan ünver beyefendi ile röportaj yapmanızı ve daha kapsamlı bilgi vermenizi rica ediyoruz. bu proje nevşehir gündemi için en mühim meselelerden biri lütfen haberi genişletiniz.