banner461
banner195

Nevşehir Merkez Oğuzlar Gaznevi Camiinde Akşam Kuran Kursu Dersleri Devam Ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığının Son yıllarda başlatmış olduğu Camilerde Kur’an Öğretimi kursları ilimizdede yapılmaya devam ediyor.

Nevşehir Merkez Oğuzlar Gaznevi Camiinde Akşam Kuran Kursu Dersleri Devam Ediyor
17 Nisan 2013 Çarşamba 11:12

banner143
banner134

 Özellikle halkın kış aylarında boş zamanlarını daha iyi bir şekilde değerlendirmeleri için,dini bilgilerinin tazelenmesi,ilmihal bilgileri,Kuran eğitimi,Fıkıh bilgileri,Peygamberimizden Hadisi Şeriflerin öğretileceği  dersler çeşitli mekanlarda ve zamanlarda  verilmeye devam ediyor.Nevşehir İl Müftülüğünün faaliyetlerinden de olan Camilerde Kuran eğitimi doğrultusunda Merkez Gaznevi Camiinde de Akşam Kuran kursu açıldı.

 

           Gaznevi Camii imam Hatibi Ali Özcan ve Müezzin Kayyımı Mustafa Akgüneş tarafından verilen dersler haftada üç gün Pazartesi,Çarşamba ve Cuma günleri Yatsı namazından sonra Gaznevi Camiinin altında bulunan Gaznevi Kuran Kursunda veriliyor.

 

Diyanet İşleri Başkanlığının 100 saat olarak belirlediği Akşam Kuran Kursu Nisan ayında sona erecek.

 

           Nevşehir Merkez Gaznevi Camii imam Hatibi Ali Özcan ve Müezzin Kayyımı Mustafa Akgüneş’in birlikte verdiği derslerde şu konular işleniyor.

 

Kuran-ı Kerimi okumayı bilmeyenlere Kuran-ı Kerim  Öğretiliyor,bilenlere ise Tecvid dersi veriliyor ve yüzüne okumalarını geliştirmeleri sağlanıyor.Haftanın bir günü Namazda okunan surelerin hem Arapça okunuşları hem de manaları anlatılıyor.Peygamber Efendimizden Hadisi Şerifler okunuyor ve anlatılıyor.Fıkıh konuları ele alınıyor.Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlarından olan İslam İlmihali kitabından ilmihal bilgileri işleniyor,anlatılıyor.Peygamberlerin hayatları anlatılıyor.Kursiyerler burada hem eksik olan bilgilerini tamamlıyorlar hem de unuttukları bilgileri tazeliyorlar.

 

           Cami cemaatının katıldığı kurs zevkli ve neşeli geçiyor.Kursa yaklaşık 20 kişi katılıyor.

 

Gaznevi camii bu gibi faaliyetlerine devam edecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MAHMUT HOCA - 5 yıl önce
i̇mam dedi̇ği̇n bunlar gi̇bi̇ olacak.ne güzel çalişan i̇mamlarda varmiş yaaa..