banner461
banner195

Nevşehir Merkezi Dönüşümde Geri Sayım Sürüyor

Nevşehir’de Kale ve civarındaki mahallelerde uygulanan kentsel dönüşümün ardından merkezi kentsel dönüşüm olarak adlandırılan Karasoku ve civarındaki mahallelerde yapılacak dönüşüm için geri sayım sürüyor.

Nevşehir Merkezi Dönüşümde Geri Sayım Sürüyor
08 Nisan 2013 Pazartesi 12:09

banner143
banner134

 Yüzlerce konutun yanı sıra 500 e yakın işyerinin de etkileneceği merkezi kentsel dönüşüm ile birlikte il merkezinin en dağınık ve en eski yerleşim alanları da yerini modern yaşam alanlarına bırakacak.

İlimizin en işlek semtleri arasında yer alan Karasoku mahallesindeki hak sahipleri ile Nevşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Merkezi görevlilerinin de görüşmeleri hızla devam ediyor. Gönderilen davetiyelerle merkeze davet edilen işyeri ve ev sahiplerinin evlerine ve işyerlerine biçilen değeri öncelikle duymak istedikleri gözlenirken, şu ana kadar yapılan görüşmelerin büyük bir bölümünün olumlu geçtiği belirtiliyor.

Bu arada Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliği ile Karasoku Mahallesi başta olmak üzere 6 mahalleyi kapsayan Merkez Kentsel Yenileme Projesi, projenin uygulanacağı alanlarda ticari faaliyet gösteren işyeri sahiplerine de anlatıldı.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz başkanlığında Kentsel Dönüşüm Ofisi sorumlusu Ali Şener ve Nevşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Bülent Gönenç, Merkez Kentsel Yenileme Projesinin uygulanacağı alanlardaki işyeri sahiplerine gerçekleştirilecek projeye yönelik olarak bilgiler aktardılar. Nevşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü’nün de katılarak projeye ilişkin görüşlerini de aktardığı bilgilendirme toplantısı, daha sonra soru-cevap bölümüyle sona erdi.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.