banner461
banner195

Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Lara Kolejinde Öğrencilerle Birlikteydi

Özel Lara Koleji tarafından her ay düzenlenen Ufuk Turu toplantılarının bu ay ki konuğu Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider oldu. Lara Koleji 7. ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Ufuk Turu programında öğrencilere kariyer basamakları hakkında bilgi veren Ebubekir Gizligider’in konuşması öğrencilerden büyük alkış oldu.

Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Lara Kolejinde Öğrencilerle Birlikteydi
21 Ocak 2013 Pazartesi 18:06

banner143
banner134

 Özel  Lara Koleji tarafından her ay düzenlenen Ufuk Turu toplantılarının bu ay ki konuğu Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider oldu. Lara Koleji 7. ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Ufuk Turu programında öğrencilere kariyer basamakları hakkında bilgi veren Ebubekir Gizligider’in konuşması öğrencilerden büyük alkış oldu. Genç bir milletvekilini karşılarında gören öğrenciler Gizligider’in sorulara verdiği cevapları ilgiyle takip ettiler.

Milletvekili Ebubekir Gizligider   programda ilkokul  hayatından milletvekili olduğu döneme kadar olan süreci öğrencilere anlattı. Öğrencilere asla hayallerinden vazgeçmemelerini tavsiye eden Gizligider  “Şu an zaman sizin lehinize işliyor. Geleceğinizle ilgili kararları verebileceğiniz yaştasınız. Ayrıca kitap okumanın insana çok şey kazandırdığını hiç unutmayın. Artık bir dil bilmek önemli ancak birden fazla dil bilmek daha da önemli. Yurt dışına çıktığım zaman dil bilmenin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz. Lara Kolejinde okumak sizler için büyük fırsat, lütfen bu fırsatı iyi kullanıp gelecekte ülkemizi daha da ileri seviyeye taşıyın” şeklinde konuştu.

 Aynı zamanda TBMM Bangladeş Dostluk Grubu Başkanı olan Gizligider  öğrencilerden birinin Myanmar ile ilgili sorusu karşısında duygu dolu anlar yaşadı. Lara Koleji öğrencileri Nevşehir ve Türkiye ile ilgili sorular sorması milletvekilini oldukça memnun etti. Seminerin sonunda okul müdürü Ulaş İnönü tarafından plaket takdim edilen Gizligider öğrencilerle de hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
AHMET HAMDİ ÇELİK - 5 yıl önce
lara koleji̇ bu yil bi̇r çok başarili etki̇nli̇k yapiyor.tebri̇k edi̇yorum..