banner461
banner195

Nevşehir Milletvekili Gizligider'den Taziye Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Sayın Av. Ebubekir Gizligider, Soma Faciası nedeniyle bir taziye mesajı yayımladı...

Nevşehir Milletvekili Gizligider'den Taziye Mesajı
14 Mayıs 2014 Çarşamba 20:00

banner143
banner134

 AK Parti Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Av. Ebubekir Gizligider, “Dün Soma’da meydana gelen maden faciasında 200′ü aşkın memleket evladını kaybettik. Hüznümüz derin, acımız emsalsizdir. Onların acılı haberleri bütün memleket sathında hepimizin yüreklerini dağlamıştır. Telafisi imkansız kayıplarına karşılık tek tesellimiz, kurtulma ümidi taşıdığımız göçük altında kalan madenci kardeşlerimiz olmuştur” dedi.

“Alın terleriyle medar-ı maişet için yerin binlerce metre altında oldukça zor şartlarda çalışmak zorunda kalan bu kardeşlerimizin bundan sonraki makamları cennet olsun. Cenab-ı Allah her birine rahmet eylesin. Onların her birini şehitlerle birlikte haşretsin. Rabbimiz bize bir daha böyle elemler yaşatmasın, bu tür kaza ve belalardan hepimizi muhafaza eylesin.
Bu vesileyle bu elim faciada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara, kederli ailelerine, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve metanet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Yerin altında kurtulma umuduyla bekleyen kardeşlerimizin en kısa zamanda sağ salim bir şekilde hayata dönebilmelerini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Dualarımız, onların bir an önce aramıza katılabilmeleri, bu zorlu süreci bir an önce atlatabilmeleri için olacaktır. Bütün bir memleketin yüksek ve derin kardeşlik bağlarıyla seferber olduğu bu müstesna acının ortaya çıkardığı dert ve kederleri, sıkıntı ve kayıpları hep birlikte aşmada, milletçe dayanışma içinde yaralarımızı sarmada yardımını esirgememesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, aziz milletimize başsağlığı diliyorum”.
Ayrıca Dün bir başka Acı haberle daha ciğerimiz yandı…
Sayın Gizligider, Patnos’ta askerlik vazifesi esnasında yaşadığı kaza sebebiyle şehit olan Ürgüplü kardeşimiz Metin Özüarı’ya da Allah tan rahmet yakınlarına ve tüm Nevşehir e sabır dilerim.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
polat - 4 yıl önce
Sayın vekilin samimiyetine inanıyor gurur duyuyoruz ölüler üstünden siyaset yapan chp ve pensilvanyamın ajanlarını kınıyoruz
Avatar
misafir - 4 yıl önce @polat
senin gurur duyduğun vekil iptal etti soma önergesini.. vicdanı rahatmı sormak lazım