banner461

Nevşehir Milletvekilleri İl Genel Meclisi'yle buluştu

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk , Ebubekir Gizligider il genel meclisi üyeleri ile bir araya geldi.

banner503
Nevşehir Milletvekilleri İl Genel Meclisi'yle buluştu
01 Ağustos 2016 Pazartesi 15:57

banner143
banner134
Tüm il genel meclisi üyelerinin davet edildiği toplantıya Nevşehir İl genel meclisi başkanı Süleyman Özgün, Meclis üyeleri ile il genel meclisi üyeleri de katıldı.

Toplantıda Milletvekilleri Nevşehir’e, ilçe, belde ve köylere yapılan hizmetlerde ilgili il genel meclisi üyelerine bilgi verdiler. Daha sonra il genel meclisi üyeleri görüş ve önerilerini aktardılar. 

Toplantıya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, "Nevşehir İl Genel Meclisi Üyelerimizle bir araya gelerek,15 Temmuz darbe girişiminin ilimizdeki yatırımları durduramayacağını ele aldık" dedi.


Nevşehir İl Genel Meclisi Bir Kere Daha “Hepimiz Biriz” Dedi

Nevşehir İl Genel Meclisi Ağustos Ayı İl Genel Meclisi Olağan Toplantısı birinci birleşiminin açılışını, terörist zihniyetler tarafından Devletimize yapılan darbeye karşı tepkisini göstermek adına aşağıdaki metni okuyarak yaptı.​

“15 Temmuz 2016 gecesi ülkemiz için en uzun ve en karanlık gecelerden bir geceyi yaşadık. Kötü düşüncedeki kötü zihniyetli insanların demokrasimize darbe girişimine şahit olduk.
İnsanlarımız vatanına ve demokrasisine sahip çıkmak için ölümü pahasına meydanlara indiler. Masum sivil halkın üzerine bombalar atıldı, helikopterlerle tarandı, tankların paletleri altında ezildiler.  Bunu yapan cani zihniyet yıllardır insanlarımızı kandırıp kendilerini cemaat kisvesi altında bizlere hizmet yapıyoruz, vatanını milletini seven nesil yetiştiriyoruz diyerek ibadet yaptıklarını söyleyenlerin aslında ihanet yaptıklarına şahit olduk.
Bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin sembolü olan Gazi meclisimizi bombalayacak kadar gözleri dönmüş akılları tutulmuş bu zihniyete karşı iktidar ve muhalefet milletvekilleri hep birlikte o anlarda dahi meclisimize sahip çıkıp açık tutmak suretiyle tüm dünyaya birlik ve beraberliğimizi ispat etmişlerdir.
Şükürler olsun ki milletimiz ve devletimize bağlı güvenlik güçlerinin gayreti ile bu hain FETÖ terör örgütü amacına ulaşamadı. Bu hain düşüncede olanların bir daha böyle bir hainliğe kalkışamayacaklarını toplum ve millet olarak gösterdik.
İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi olarak vatanını ve demokrasi kazanımlarını kaybetmemek için meydanlara inerek darbe girişiminde bulanan hainlere ilk günden itibaren amacımızın ve tavrımızın ne olduğunu net bir şekilde gösterdik.
Gözünü kırpmadan şehit olan insanlarımıza yüce Mevla’dan rahmet yakınlarına sabr-ı cemiller niyaz ediyoruz. Gazilerimizin ise inşallah en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz.  
Bu aziz millet sizlerin yaptığınız fedakârlığı asla unutmayacak ve unutturmayacaktır.  
Nevşehir İl Genel Meclis Üyeleri olarak milletçe aynı duygu ve düşünce içerisinde olduğumuzun bilinmesini ve yaşadığımız hain saldırının bir daha yaşanmamasını diliyoruz.”
Ardından metnin, İl Genel Meclisinin gündemine ilave edilerek karar altına alınmasına oybirliği ile karar verildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.