banner421
banner461
banner195

Nevşehir Milletvekillerinden Başsağlığı Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider Manisa’nın Soma ilçesinde, maden ocağında meydana gelen facia ve Ortahisar Kasabamızdan bir şehidimizin olması sebebiyle bir mesaj yayınladılar.

Nevşehir Milletvekillerinden Başsağlığı Mesajı

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider Soma'daki maden faciası nedeniyle yayımladıkları yazılı taziye mesajında, "Dün Soma'da meydana gelen maden faciasında 200'ü aşkın memleket evladını kaybettik. Hüznümüz derin, acımız emsalsizdir. Onların acılı haberleri bütün memleket sathında hepimizin yüreklerini dağlamıştır. Telafisi imkansız kayıplarına karşılık tek tesellimiz, kurtulma ümidi taşıdığımız göçük altında kalan madenci kardeşlerimiz olmuştur" ifadesini kullandılar.

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri yayımladıkları ortak mesajlarında şunları kaydettiler:
 
"Alın terleriyle medar-ı maişet için yerin binlerce metre altında oldukça zor şartlarda çalışmak zorunda kalan bu kardeşlerimizin bundan sonraki makamları cennet olsun. Cenab-ı Allah her birine rahmet eylesin. Onların her birini şehitlerle birlikte haşretsin. Rabbimiz bize bir daha böyle elemler yaşatmasın, bu tür kaza ve belalardan hepimizi muhafaza eylesin.
 
Bu vesileyle bu elim faciada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, geride kalanlara, kederli ailelerine, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve metanet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Yerin altında kurtulma umuduyla bekleyen kardeşlerimizin en kısa zamanda sağ salim bir şekilde hayata dönebilmelerini Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyoruz. Dualarımız, onların bir an önce aramıza katılabilmeleri, bu zorlu süreci bir an önce atlatabilmeleri için olacaktır. Bütün bir memleketin yüksek ve derin kardeşlik bağlarıyla seferber olduğu bu müstesna acının ortaya çıkardığı dert ve kederleri, sıkıntı ve kayıpları hep birlikte aşmada, milletçe dayanışma içinde yaralarımızı sarmada yardımını esirgememesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.".

Ayrıca Dün bir başka Acı haberle daha ciğerimiz yandı...

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider Patnos'ta askerlik vazifesi esnasında yaşadığı kaza sebebiyle şehit olan Ürgüplü kardeşimiz Metin Özüarı'ya Allah tan rahmet yakınlarına ve tüm Nevşehir e sabır dileriz ....

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MİSAFİR - 4 yıl önce
sayin veki̇ller mecli̇se gelen soma önergesi̇ni̇ reddetmi̇şler . vi̇cdanalari rahatmi acaba çok merak edi̇yorum..