banner461
banner195

Nevşehir O Projeleri Bekliyor

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in kafasındaki projeler gerçekleşirse iki yıla kadar Nevşehir’i içerisinde yaşayan insanlar bile tanıyamaz hale gelecek.

Nevşehir O Projeleri Bekliyor
18 Aralık 2013 Çarşamba 21:16

banner143
banner134

 Nevşehir O Projeleri Bekliyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in kafasındaki projeler gerçekleşirse iki yıla kadar Nevşehir’i içerisinde yaşayan insanlar bile tanıyamaz hale gelecek.
Kale ve Civarı Nevşehir’in Turizm Cenneti Olacak…
Nevşehir’in en eski yerleşim merkezi konumundaki Kale ve Civarındaki yapılan çalışmaları anlatan Belediye Başkanı Hasan Ünver, Dünyanın en büyük yer altı kentinin yer alacağı bu alanda yapılacak Butik otellerle de il merkezinin yıllardır dile getirilen Turizmden Delikli Kuruş kazanamama kimliğinin geride kalacağına değindi.
Bu çalışma tamamlandığında Nevşehir merkezinin zamanla yılda 3 Milyon turisti ağırlayabilecek bir potansiyele sahip olacağına dikkat çeken Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Belediye önünde yapılan çevre düzenlemesinin aslında kale ve civarında yapılacak düzenlemelerin de bir ön çalışması olduğunu belirtti.
Külliye Restore Edilecek…
Damat İbrahimpaşa külliyesinin şu an için Nevşehir il merkezinin en önemli turistik değeri olduğunu söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Kültür ve Turizm Bakanlığının külliyeyi restore edeceğini söyledi.
Restorasyon çalışmasıyla birlikte Damat İbrahimpaşa’nın Nevşehir’e armağanı olan bu değerin daha uzun yıllar korunmasına da yol açılacağını belirten Ünver, külliyenin hemen altında bulunan alanın çeşme dışında herhangi bir tarihi değerinin bulunmadığının saptandığını, bu alana güller dikilerek Nevşehir’in rengarenk bir alana kavuşturulacağını da sözlerine ekledi.
Belediye Binası Kent Kültürleri Müzesi Olacak…
Nevşehir Belediyesinin mevcut binasının belediyeye eski kadın doğum hastanesi alanında yapılacak olan yeni binanın ardından kent kültürleri müzesi olarak değerlendirileceğini söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, burada Nevşehir’in kültürel değer taşıyan yiyecek ve içeceklerinin yanı sıra, giyim eşyalarının da sergilenip satışa sunulacağını söyledi.
Belediye ek binasının bulunduğu alanın ise Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne tahsis edileceğini kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, müdürlüğün daha geniş ve işlevsel bir binaya kavuşturulmuş olunacağını da dile getirdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sen - 4 yıl önce
söylediklerine inanan varsa nediyim....bozmasında yapmasından vazgeçtik...
Avatar
belediye - 4 yıl önce
akp zaten kazanacak bir an önce başlasın o zaman kale den başlasın hiç yoksa o kötü görüntü gitsin
Avatar
kim - 4 yıl önce
bakan olmalısın 2015 te
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
tarihin adı ne olacak hasandan önce hasandan sonra mı denecek hayaller gerçek olsa seni her secimde severlerdi.hasan bey.
Avatar
nevsehır sevdalısı - 4 yıl önce
kafanızdakını bılmem ama bu secımlerde gorevını duzgun yaptığı için cekemedınız ayagını kaydırdıgınız ınsanlara karsı kurdugunuz planlar sandıkta karsınıza cıkacak emın olun buna
Avatar
rte sevdalısı - 4 yıl önce
yüce rabbim yar ve yardımcın olsun biz sana hep inandık nevşehiri daha da ileriye götüreceğinden hiç şüphemiz olmadı bunu parti yetkilileri ve sayın başbakanımızda çok iyi biliyorduki sizi tekrara aday gösterdiler biz nevşehir halkı olarak sizin hep yanınızdaydık bundan sonrada yanınızda olacağız.sizinle gurur duyuyoruz sayın başkanım.
Avatar
kapadokyalı - 4 yıl önce
sayın başkan şehri değiştiriceğine kendisini değiştirsin başta. kapısına hayırlı olsun diye gittiğimizde geri gönderiyolar. biz size döneceğiz diye...
Avatar
mustafa dizdar - 4 yıl önce
sayın bşk.nımız hasan bey kaleyi turizm kazandırırsa nevşehir turizim gelirlerin den büyük pay alır yıllardır turizm den nevşehir esnafı kuruş görmüyor .. şimdi çamur atanlar ilerde bşk.kapısını çalar kaleden yer isterler merak etmeyin