banner461
banner195

Nevşehir Öğretmenevinde Son Noktaya Geldik

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, Yeni Öğretmenevi konusunda ihale sürecinin başladığını ve yakın zamanda inşasına başlanacağını söyledi.

Nevşehir Öğretmenevinde Son Noktaya Geldik
24 Mayıs 2014 Cumartesi 18:28

banner143
banner134

 Öğretmenevinde Son Noktaya Geldik

NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, Yeni Öğretmenevi konusunda ihale sürecinin başladığını ve yakın zamanda inşasına başlanacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur’un eleştirilerde bulunarak, “Diğer iller duymasın, Bize Gülerler. Yeni Öğretmenevi konusu Ak Partili Nevşehir Milletvekillerinin becerisinin bir göstergesi” eleştirilerini yaptığı yeni öğretmenevi konusunda gecikmenin nedenlerini geçtiğimiz günlerde Nevşehir kamuoyu paylaştıklarına dikkat çeken Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, Nevşehir Halkının yararlanabileceği, işlevsel bir proje hazırlandığına dikkat çekti.

Yeni Öğretmenevinin ödeneği, arsası ve Projesi konusunda hiçbir sıkıntının bulunmadığını, Bakanlıktan gerekli onayında alındığını kaydeden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, “Yeni Öğretmenevi konusunda hiçbir sıkıntı yok. İhalenin yapılabilmesi gerekli olan bakanlık onayı da alındı. Ve şu an ihale sürecinde. Ne arsası, ne projesi ne de ödeneği konusunda herhangi bir sıkıntımız yok. Biz seçilirken insanlarımıza verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmiş olacağız yeni öğretmenevinin yapılması ile birlikte. Bu proje de yaşanan gecikmenin nedenlerini basın yoluyla geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşmıştık. Projeyi değiştirdik. Arsayı değiştirdik. İşlevselliği olmayan ve milyonlarca para harcanıp halkımızın yararlanamayacağı bir tesis yapmaktansa halkımızın rahatlıkla yararlanabileceği, salonları, konaklama alanları ile daha işlevsel bir hale getirildi yeni proje ile birlikte öğretmenevimiz. Allah’a Şükürler olsun bu konuda son aşamaya gelindi. İhalenin yapılmasının ardından hızla yeni öğretmenevimizin yapımına başlanacak” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
İNSANLIK... - 4 yıl önce
yapmayin etmeyin....devletimizin paralarini çöpe atmayin..ne öğretmenevi yaptirma merakiniz varmiş ya...boşta duran ssk hastanesi dört dörtlük size öğretmenevi olur..herşeyiyle hizmet verir...oraya harcayin bir kaç milyar alin size bina..öbür tarafda nasil hesap vereceksiniz yaziktir günahtir..
Avatar
öğretmen - 4 yıl önce
bu nasıl bir öğretmeneviymiş ki neredeyse on yıldır hikayesini dinliyoruz yıllardır ihale sürecine girildiğini söylüyorlar ama hakkında bilinen somut hiçbir şey yok. yapılacaksa yeri kapasitesi ve ihale tarihini net olarak versinler doğru bilgi sahibi olalım yoksa da konuşup bizi uyutmasınlar