banner461
banner195

Nevşehir Ölüm kavşağında yine kaza

Nevşehir'de yaşanan kazalardan dolayı vatandaşlar tarafından 'ölüm kavşağı' olarak adlandırılan Uçhisar girişi kavşağında, yine kaza meydana geldi.

Nevşehir Ölüm kavşağında yine kaza
28 Ağustos 2018 Salı 10:45

banner143
banner134

Nevşehir'de yaşanan kazalardan dolayı vatandaşlar tarafından 'ölüm kavşağı' olarak adlandırılan Uçhisar girişi kavşağında, hemen her gün meydana gelen kazalara bugün sabah saatlerinde bir yenisi daha eklendi.

Edinilen bilgilere göre kaza, Nevşehir Ürgüp yolu üzerindeki Uçhisar girişi kavşağında, bu sabah saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Birbiri ardına meydana gelen kazalardan dolayı vatandaşlar tarafından ‘ölüm kavşağı’ olarak adlandırılan kavşakta, 01 ve 06 plakalı iki otomobil çarpıştı. Kazada ilk belirlemelere göre 1 kişi yaralanırken, her iki otomobilde de maddi hasar oluştu. İsmi henüz öğrenilemeyen ve araç içerisinde sıkışan yaralı bayan Nevşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Olay yerine gelen Polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlatırken, kavşakta önlem aldı. Facianın eşiğinden dönülen kaza nedeniyle trafik bir süre tek şeritten sağlandı.

Bir Kazanın anatomisi:

SO-RUM-SUZ-LUK MU? İŞ BİL-MEZ-LİK- Mİ?

Maalesef bazı zaman doğrulara ulaşmak için kişi yada kurumları " ite kalka" ancak harekete geçirebiliyorsunuz. Bu bazen kırıcı olabiliyor ama yaşanan ve yaşanabilecek acılar karşısında hafif kalacaktır. Sayın yetkililer, bizmi anlatamıyoruz siz mi anlamıyorsunuz.Elinizi vicdanınıza koyarak burada acilen bir ciddi çalışma yapın. 

Bunu ordan geçen 7 yaşındaki bir çocuğa anlatmış olsaydık inanır anlardı. Bunca can ve mal kaybının müsebbipi olmak istemiyorsanız acilen bu kavşağa el atın.

Sözde bahse konu olan yere Işık sistemi koydular. Ürgüp'ten şehir merkezine gelenler için ışık var Uçhisardan Nevşehir'e geliş tarafında ışık yok. Allah aşkınıza Ürgüp'ten gelen yeşil yandığında kavşakta buluşma noktası olan Uçhisar gelişinde ışık olmayınca kavşak çıkışında kavuşup kaza kaçınılmaz olabiliyor. 

Ürgüp tarafından kırmızıya yakalanmayım diye basan araç sürücüleri Uçhisar tarafından gelenle kucak kucağa kavuşuyor. Bunu nasıl görmüyorsunuz nasıl bir tedbir almıyorsunuz anlamış değiliz... Sizden kalıcı tedbir adına geçitte istemedik ki... Uçhisar girişine bir ışık sadece. Zaten Uçhisar Nevşehir girişin yolun daraltılması apayrı bir zeka ve dahiyane bir fikir. Onuda çok merak ediyoruz acaba bu fikir kimden çıktı.

Ya Dikkatsiz sürücülere ne demeli? NEVŞEHİR'DE TRAFİK CANAVARLARINA DİKKAT!

Trafik ışık ve levhalarına uymayan, kontrolsüz şekilde hızlı giden trafik canavarlarına da pes doğrusu. Sonrası ise hüsran... Bakın bu konuda bir okuyucumuz konuyu nasıl özetlemiş: Bu yolu yıllarca kullandım. Eski hali yeni hali ile. Sorumsuzluk devlette değil Vatandaşta Gidiş-geliş iken hiç kaza yoktu neredeyse. Yollar duble oldu. Kazalar çoğaldı. Dikkatsizlik ve aşırı hız. Başka bir açıklaması yok bunun....

Neyse Deveye sormuşlar neren doğru? diye... Özetle, "Mutlu huzurlu ve güven" içinde yaşamak için sadece "herkesin işini doğru yapması" ve tabiki saygıdan geçiyor. Anlayana... 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.