banner461
banner195

Nevşehir Özel İdare'de “Su ve Kanal Hizmetler Müdürlüğü” kuruldu

 Nevşehir İl Genel Meclisi Şubat ayı olağan toplantıları tamamlandı.

Nevşehir Özel İdare'de “Su ve Kanal Hizmetler Müdürlüğü” kuruldu
14 Şubat 2017 Salı 11:20

banner143
banner134
Nevşehir İl Genel Meclisi Şubat ayı olağan toplantıları tamamlandı.
Meclis Başkanı Süleyman Özgün Başkanlığında, Aynur Asiltürk ve Akif Kabukcuoğlu‘ndan oluşan divan katip üyeleri ve Meclis Üyelerinin katılımı ile yoklama yapılarak Şubat Ayı toplantısı açıldı. 

Nevşehir İl Genel Meclisi, beş gün sürence önceden belirlenen ve toplantı esnasında ek olarak gelen gündem maddelerini görüşerek karara bağladı. 
İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan Küçük Sanayi Alanına İlişkin nazım ve uygulama imar planlarının raporu okunarak onaylandı.    
Diğer yandan Meclis, Gülşehir İlçesine bağlı Yeşilyurt ve Karahüyük köylerinin 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 27. Maddesi gereği köy yerleşik alan sınırı tespiti için konuyu İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale etti.    
   
Ayrıca Merkez İlçeye bağlı Çardak ve Güvercinlik köyleri arasında yapımı planlanan çevre yolunun İl Özel İdaresi Yol Ağına ve Çalışma Programına alınması karara bağlandı. 

Bunun yanında İl Özel İdaresi II ve III sayılı Boş-Dolu Memur Kadro Değişikliği Cetvelleri onaylanmış, Tarımsal Hizmetler ve Plan Proje Müdürlükleri kapatılarak bu Müdürlüklerin yerine Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ihdas edilmiş ve her iki Müdürlüğün iş ve işlemleri bu Müdürlük altında toplandı. 
Başka bir gündem maddesi olan 5 dereceli bir adet Mühendislik kadrosunu yine 5 dereceli bir adet Tekniker kadrosuna çevirme kararı alındı. Meclis toplantısının daha sonraki günlerinde ise İl Özel İdaresi Bütçesinden İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Bütçesine ayrılan ödenekten 16+1 kişilik minibüs alınması, Suvermez Köyü Sekiler Mevkiinde bulunan 127 ve 128 nolu parsellerde uygulama imar planı değişikliği yapılması kararı alındı. Mevcut çalıştırılan Sözleşmeli Personel ücret belirlemesi ve 2 adet Teknik Kadro normlaştırılması kararları alınarak Şubat Ayı toplantısı sona erdi. 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 15.maddesi gereğince alınan kararlar Valilik Makamına sunuldu. 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.