banner461
banner195

Nevşehir Paylaşım Noktası Törenle Açıldı

Beşir Derneği Nevşehir Paylaşım Noktası düzenlenen törenle Nevşehir halkının hizmetlerine girdi.

Nevşehir Paylaşım Noktası Törenle Açıldı
30 Mayıs 2015 Cumartesi 17:49

banner143
Nevşehir Paylaşım Noktası Törenle Açıldı
İlgili Galeriye Git
banner134
Beşir Derneği Nevşehir Paylaşım Noktası ve Temsilciliği törenle açıldı. Hizmete giren mağaza Nevşehir'de bulunan tüm ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere hizmet verecek.

Açılışa, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mehmet Ali Tanrıver, Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz,AK Parti Nevşehir Milletvekili Adayları Mustafa Açıkgöz,Murat Göktürk,Ebubekir Gizligider,AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar,Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Okan Yılmaz,Nevşehir İl Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, Beşir Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Serhat Yolalaner,Semerkand Vakfı Nevşehir İl Sorumlusu Ahmet Feralan,Semerkand Vakfı İç Anadolu Bölge Sorumlusu Nizamaettin Ağca,Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyer, İHH Nevşehir Sorumlusu Baki Öncel, Semerkand Vakfı Bölge Başkanı Nizamettin AĞCA, Beşir Derneği Genel Sekreteri  Fatih SARIYER , Nevşehir den STK Temsilcileriyle birlikte çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Semerkand Vakfı Nevşehir İl Sorumlusu Ahmet Feralan'ın selamlama konuşmasıyla başlayan törende daha sonra söz alan Beşir Derneği Yöneticileri yaptıkları konuşmalalrında ; Gönüller Yapmaya Geldik İyilik Her Yerde sloganıyla Nevşehir de ilk kez açılışını yaptığımız Nevşehir Paylaşım noktası ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.Buradan bu yeri bu hayrın yapılmasına vesile olmak adına tahsis eden başta Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver olmak üzere tüm Nevşehirli bağışsever ve hayırsever halkımıza sonsuz teşekkürlerimiziz gönderiyoruz.Hepsinden Allah razı olsun.Daha sonra Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver de yaptığı konuşmasında Nevşehir modern pazar yerindeki Nevşehir Paylaşım Noktası açılış töreninde, millet olarak yaşamanın bazı sorumluluk ve yükümlülükler getirdiğini söyledi.

Aziz Nevşehir halkımızın her zaman hizmetinde olduklarını belirten Ünver, "Bazen ihtiyaçların karşılanması için özel fedakarlık yapılması, bunun da resmi kalıplar ve prosedürün dışında gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu aziz milletin asırlardır geleneği var, dünyaya yayılmış. Dolayısıyla bu geleneği günümüzde de devam ettireceğiz, geleceğe de taşıyacağız. Bu kurumun açılışında Belediye olarak gerekeni yaptık ve yapacağız. Bu kuruluşlar da devletin resmi kalıplar dışında yapması gerekenleri yapacak" diye konuştu.


Beşir Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Serhat Yolalaner de Anadolu insanının yardımseverliğini insanlığa ulaştırabilmek ve insanlığın mutlu-mesut olması için yola çıktıklarını anlattı.

Çalışmalarının örnek teşkil etmesi temennisinde bulunan Yolalaner, insanların zaman zaman bazı olumsuzluklarla karşı karşıya kaldığını vurguladı.

Olumsuzluklara karşı çalıştıklarını dile getiren Yolalaner, "Bu paylaşımlarımızdaki temel amaç, alan elle veren elin buluştuğu ama alan elin veren el tarafından rencide edilmediği, adeta atalarımızın sadaka taşı anlayışıyla ortaya koyduğu bu medeniyetin herkes tarafından anlaşılabilir ve görülebilir olması için çalışmaya devam ediyoruz. Bu sosyal yapıyı devam ettirmemiz gerekiyor" ifadesini kullandı.

Kuran-ı Kerim okunmasının ardından 
Nevşehir Paylaşım noktası dualarla Nevşehir halkının hizmetine açıldı.

Buhara ilahi grubunun dinletilerinin eşilk ettiği açılış proğramı töreninde tüm Katılımcılara Osmanlı şerbeti ikram edildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
has - 3 yıl önce
bunlar açtıkları yerleri geri kapatıyorlar.ona göre.kandırılan mazlumlar.
Avatar
sevban - 3 yıl önce
Iyi ki varsin secim
Avatar
Cemal yılmaz - 3 yıl önce
tühh. sayın cumhurbaşkanımızı çağırsaydınız. o açardı.
Avatar
n.genc - 3 yıl önce
memleketimize hayirli olsun. Allah yardimciniz olsun.