banner461
banner195

Nevşehir Pazaryeri Düzene Girdi

Ülkemizin en modern Pazaryerlerinden biri haline getirilen Nevşehir Pazaryerinde son yapılan düzenlemelerle birlikte Vatandaşın daha rahat alışverişini yapabileceği bir ortam hazırlandı.

Nevşehir  Pazaryeri Düzene Girdi
10 Haziran 2014 Salı 22:49

banner143
banner134

 Pazaryeri Düzene Girdi

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en modern Pazaryerlerinden biri haline getirilen Nevşehir Pazaryerinde son yapılan düzenlemelerle birlikte Vatandaşın daha rahat alışverişini yapabileceği bir ortam hazırlandı.

Nevşehir Belediyesi ile Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanlığının birlikte yaptığı çalışmalarla birlikte Nevşehir pazaryerinde bir süredir kafalarda soru işareti bırakan Karpuz pazarı da nihayet düzenlendi.

Eski Nesteks arazisi üzerinde oluşturulan alana yerleştirilen karpuzcu esnafı her ne kadar eski düzen olsa da şimdilik hallerinden memnun. Pazaryeri içerisine alınmayan ve yapılan yeni düzenlemeye kadar oldukça dağınık bir şekilde ürünlerini satmak durumunda kalan Karpuzcu esnafının sorununun da çözüme kavuşturulması ile birlikte pazaryerinde gözler kış gelmeden iklimlendirme çalışmalarının yapılmasına çevrildi.

Özellikle kış aylarında soğuk olduğundan şikayet edilen Nevşehir Pazaryerinde iklimlendirme çalışmalarının tamamlanması ile kış aylarında Vatandaşın içerisinde üşümeyeceği oranda bir sıcaklığın sağlanması hedefleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NASIL DÜZENE GİRMİŞ.....:) - 4 yıl önce
pazar yerinde pazar arabasi ile aliş veriş yapan insan alt kattaki aracina gidemiyor burayi çizen mimarla tanişmak isterim mecburen dişarida çamurr ve taprakla savaşarak aracina ulaşiyor haber yaparken tarafsiz olun sayin yetkililer hep süper marketlere gitmeyin pazar yerine de bekleriz bi aliş veriş yapin anlarsiniz bizi.....