banner461
banner195

Nevşehir polisi Üniversite çevresinde kuş uçurtmuyor

Nevşehir de gerginlik sürüyor... Nevşehir 2000 Evler Mahallesi TOKİ Bloklarında dün öğrenci grupları arasında çıkan ve gün boyu süren kavga sonrası gerginliğin sürdüğü ve sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı belirtildi.

Nevşehir polisi Üniversite çevresinde kuş uçurtmuyor
30 Nisan 2014 Çarşamba 16:20

banner143
banner134

Nevşehir de gerginlik sürüyor... 

Nevşehir 2000 Evler Mahallesi TOKİ Bloklarında dün öğrenci grupları arasında çıkan ve gün boyu süren kavga da bir kişi bıçaklanırken üç öğrenci yaralanmıştı.

Çıkan kavga Nevşehir Emniyetini alarma geçirdi. Polisin göz yaşartıcı gaz kullandığı olayda, bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi yönlendirilirken, kavgada yaralananlar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ziyaret ettiğimiz Yaralı öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, TOKİ Blokları’ndaki gerginlik uzun süre devam etti. 

Gerginliğin büyümesinin üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi gelirken, polislerin tarafları ayırmak için havaya  5 el silahla ateş ettiği de kaydedildi.

Olaylarla ilgili çok sayıda öğrenci gözaltına alındı. Öğrencilerin Emniyette ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Nevşehir polisi Üniversite çevresinde kuş uçurtmuyor...


Özellikle 1 Mayıs İşçi Bayramı arefesinde yaşanılan bu hain saldırılarla yaşanan olayların tesadüf olmadığı ve provokasyon içeren bilinçli bir olay olarak Ülkücü öğrencilerin bu olaylara çekilmek istendiği belirtiliyor.

Nevşehir Emniyeti Çelik kuvvetlerin hazır beklediği ve olay mahallinde güvenliğin sağlandığı belirtilirken bir taraftanda öğrenci yurtlarına gece polis baskını düzenlenerek şüpheli görülen şahısların Emniyette götürülerek yapılan sorgularının ardından 10 kişinin göz altına alındığı bildirildi. Nevşehir Polisi sıkı güvenlik önlemleri alarak kritik bölgelerde kuş uçurtmuyor...

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hoca - 4 yıl önce
üniversitemizde sağ ve muhafazakar görüş hakimdir. hocalarımızın ve idari personelimizin gayretleriyle nevşehire okumaya değil olay çıkarmaya gelen öğrenciler şimdiye kadar engellenmiş kontrol altında tutulmuştur. fakat üniversitenin çok büyümesinden dolayı artık kontrol çok zor olmaktadır.halkımızında destekleri gerekmektedir. en azından evinizi kiralarken kime kiraladığınıza dikkat etseniz yetecektir. sizden kiraladıkları evleri üs gibi kullanıyorlar.
Avatar
hasan cenker - 4 yıl önce
Akpartiliyim akpliyim ak ak ak yaminide edimmi koçum ısrarla ülkücülerin yanındayım desdekliyorum
Avatar
Gök Börü - 4 yıl önce
türk titre ve kendine dön muhdaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur..
Avatar
. - 4 yıl önce @hasan cenker
sen akp li değilsin. akpli olsan akparti derdin:))
Avatar
hasan cenker - 4 yıl önce
Bir akp li olarak ülkücüleri destekliyorum oğlum ve ben yanlarındayım vatana bayrağa sahip çıkma zamanı
Avatar
yorumsuz - 4 yıl önce
üniversitemizde olayların büyümemesi çalışan personelin titizliği ve ğüvenlik amirleri nin müdürlerinin ve ğüvenliğin fedakarca çalışmasıdır..
Avatar
Üniversiteli 50 - 4 yıl önce
herkes siyasi bir tarafa mensup olabilir fakat gereksiz yere yapılan bu pervasızca olayları başlatanları kınıyorum eğer bu vatanın bayrağını indirmeye kalkarsanız o zaman karşınızda sadece ülkücüleri değil tüm türk milletini bulursunuz. bu memlekette her şey barış içinde devam ederken kim oluyorsunuzda baş kaldırma girişiminde bulunuyorsunuz hey hadsizler...
Avatar
kapadokyali - 4 yıl önce
Halk olarak gerekirse ders veririz....