banner461
banner195

Nevşehir Sanayisinin ve Nevşehir Sanayicisinin Sahibi Yok.

Ne yazık ki Nevşehir Sanayisinin ve Nevşehir Sanayicisinin Sahibi Yok. Nevşehir özel organize sanayi bölgesinde yıllardır yapılması beklenen yol çalışması için özel idare devrede. Ancak, 900 bin lira toplanması istenen sanayiciler henüz bu parayı bir araya getirebilmiş değil.

Nevşehir Sanayisinin ve Nevşehir Sanayicisinin Sahibi Yok.
26 Temmuz 2012 Perşembe 17:31

banner143
banner134

 Nevşehir özel organize sanayi bölgesinde yıllardır yapılması beklenen yol çalışması için özel idare devrede. Ancak, 900 bin lira toplanması istenen sanayiciler henüz bu parayı bir araya getirebilmiş değil.Edinilen bilgilere göre, Nevşehir Özel Organize sanayi bölgesinde asfalt çalışmasının yapılabilmesi için il özel idaresi 1.6 Milyon TL ödenek ayırdı. Yol çalışmalarının maliyetinin 2.5 Milyon TL olacağı belirtilirken, 900 bin TL’nin organize sanayi de bulunan iş adamlarınca ödenmesi talebinde bulunuldu.

Bu talep karşısında şu ana kadar parayı toparlayamadıkları belirtilen özel Organize sanayi bölgesinde bulunan iş adamlarının bir bölümünün bu parayı ödemeye niyetli olmadıkları ve bu nedenle çalışmanın start alma süresinin de geciktiği bildiriliyor.

Kış aylarında köstebek yuvasına dönen, yaz aylarında ise tozdan geçilmeyen Özel organize sanayi bölgesinde yaşanan bu para krizinin ne zaman aşılıp çalışmanın ise ne zaman başlatılacağı konusunda net bir ifade ise kullanan yok.

Açıkcası Nevşehir Sanayisinin ve Nevşehir Sanayicisinin Sahibi Yok.

Haber.Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.