banner461
banner195

Nevşehir Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Sarıkamış harekatının 104.yıldönümü etkinlikleri kapsamında Nevşehir Valiliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü' düzenlendi.

Nevşehir Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü
07 Ocak 2019 Pazartesi 15:33

banner143
banner134

Nevşehir'de Sarıkamış’ta donarak şehit düşen 90 bin askeri anmak için şehir merkezinde yürüyüş gerçekleştirdi. 
 

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu öncülüğünde 81 ilde eş zamanlı olarak “GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDE” sloganıyla başlatılan Kars Sarıkamış Harekâtının 104. yılında Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Yürüyüşü;Nevşehir Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizesinde Nevşehir’de de yapıldı.

‘’GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDE’’ sloganıyla başladığımız Kars Sarıkamış harekatının 104. yılında Sarıkamış  Şehitlerimizi Anma Yürüyüşü Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem KASAPOĞLU  öncülüğünde 81 ilde eş zamanlı olarak başlayarak Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksinde başlayan Yürüyüş programına; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdür Mehmet Artunay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı, daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ile Belediye Başkan Adayları,sporcular, gençler ve vatandaşlar katıldı.

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yerleşkesinde başlayan yürüyüş, Şehitlik Parkı’nda tamamlandı.

Şehitlikte devam eden törende; Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından katılımcılara çorba ikram edildi.

Sarıkamış Şehitleri, 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Fatihalar okundu ve dualar yapıldı.

Yapılan duaların akabinde program sona erdi.

Nevşehir Gençliği Şühedanın İzinde‬...

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; "Ceddimiz Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki topraklarımızı kurtarmak amacıyla başlattığı ve 90 bin askerimizin şehadete yürüdüğü Sarıkamış Harekatı'nın 104. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde #Nevşehir tek yürek. Şehitlerimize rahmet ve minnetle.." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.