banner461

Nevşehir Tam Kadro Antalya Yöresel Ürünler Fuarı'nda

Nevşehir'in yöresel ürünleri, NTSO, Ürgüp TSO ve NTB işbirliği ile Türkiye'nin En Büyük Yerel Ürün Organizasyonu Olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda bir kez daha görücüye çıktı.

banner503
Nevşehir Tam Kadro Antalya Yöresel Ürünler Fuarı'nda
13 Eylül 2017 Çarşamba 12:18

banner143
banner134
Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle düzenlenecek 8. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Nevşehir'in yöresel ürünleri, NTSO, Ürgüp TSO ve NTB işbirliği ile Türkiye'nin En Büyük Yerel Ürün Organizasyonu Olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda bir kez daha görücüye çıktı.Fuarın ilk gününde Nevşehir standı büyük ilgi görüyor​.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Nevşehir Ticaret Borsası tarafından, Antalya’da düzenlenen 8. Yörex Fuarı’nda Nevşehir'e özgü ürünlerin tanıtımını yapılıyor.​

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TBMM Divan Katip üyesi ve Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tic. A.Ş  Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, NTB Meclis Başkanı Mehmet Havalı, Ürgüp Ticaret Odası Başkanı Ahmet Aydın'ın da katılımıyla açılışı gerçekleştirilen açılışı gerçekleştirilen YÖREX fuarına, Nevşehir ile birlikte 70 ilden binlerce yöresel ürünün tanıtımı yapılıyor.

Beş gün boyunca açık kalacak YÖREX'te bu yıl 70 ilden 124'ü oda ve borsa, 16'sı kalkınma ajansı olmak üzere 400'ü aşkın katılımcı ve 200 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

Antalya EXPO Center'da kapılarını 8. kez açan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)na Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası ve Ürgüp Ticaret Odasından geniş bir katılımla yer alıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteği ve Antalya Ticaret Borsasının (ATB) organizasyonuyla bu yıl 8'incisi düzenlenen fuara Nevşehir'in damgasını vurması bekleniyor.

Nevşehir standında Nevşehir Kabak çekirdeğinden, Kuru üzüme, Pekmez'den Un'a, Köftürden lokuma kuruyemişe kadar çok sayıda Nevşehir yöresel ürünleri sergilecek. Ayrıca standda Nevşehir ve Kapadokya da tarihi ve doğal güzellikleriyle tanıtılacak.

GİRİŞLER ÜCRETSİZ

ATB Başkanı Ali Çandır, 7 yıldır düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'nın bu yıl 8.sinde daha da renkli geçeceğini söyledi. Çandır, "Alıcı ve satıcıları buluşturarak ülkemizin eşsiz lezzetlerini dünyaya açtık. Yöresel ürün pazarını canlandırdık, yerinde istihdama, yerel ekonomiye ve yörelerin tanıtımına katkı sağladık. Atalarımızdan bize emanet, kıyıda köşede kalmış, kaybolmaya yüz tutmuş zenginliklerimizin hakkını hukukunu koruyarak ekonomiye tekrar kazandırmak için çalıştık" diye konuştu.

Ali Çandır, bu yıl ziyaretçi hedefinin 200 bin olduğunu söyledi. Yöresel Ürünler Fuarı'na girişin ücretsiz olduğunu vurgulayan Çandır, fuarın 5 gün boyunca 10.00- 20.30 saatleri arasında gezilebileceğini kaydetti. YÖREX'e gelen ürünlerin coğrafi işaretli ürünler olduğunu ya da coğrafi işaret başvurusu olan, olmaya aday ürünler olduğuna değinen Çandır, “YÖREX Anadolu'nun gerçek değerlerini ziyaretçi ile buluşturuyor" dedi.

Nevşehir standında Nevşehir Kabak çekirdeğinden, Kuru üzüme, Pekmez'den Un'a, Köftürden lokuma kuruyemişe kadar çok sayıda Nevşehir yöresel ürünleri sergilecek. Ayrıca standda Nevşehir ve Kapadokya da tarihi ve doğal güzellikleriyle tanıtılacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.