banner461
banner195

Nevşehir Toki 4. Etap İnşaatı Sürüyor

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği halinde yürütülen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde oluşturulan yeni yaşam alanlarında konut üretimi aralıksız devam ediyor.

 Nevşehir Toki 4. Etap İnşaatı Sürüyor
21 Temmuz 2015 Salı 23:08

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği halinde yürütülen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde oluşturulan yeni  yaşam alanlarında konut üretimi aralıksız devam ediyor.

Proje çerçevesinde 2011 yılında 2600, 2014 yılında da 419 konutun hak sahiplerine dağıtımın yapılmasının yanı sıra , halen çalışmalar 4. Etap halinde sürüyor.3. Etap TOKİ bloklarının bittiği alanda yapılandırılan 754 konutluk konut ağının bu yıl sonuna kadar tamamlanması ve 2016 yılı başlarından itibaren söz konusu konutların hak sahiplerine dağıtımı  öngörülüyor.

Diğer yandan Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yerinden konut isteyen hak sahipleri için de 600 konutun projelendirilmesi çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.