banner461

Nevşehir TOKİ 4. Etapta Binalar Yükseliyor

Nevşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

banner503
Nevşehir  TOKİ 4. Etapta Binalar Yükseliyor
01 Ağustos 2014 Cuma 10:30

banner143
banner134

 TOKİ 4. Etapta Binalar Yükseliyor

Nevşehir Belediyesi  ve  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde,  Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun  yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

Nevşehir’in  modern şehir kimliğinin etkin şekilde geliştirilmesi ve  sağlıklı bir şekilde sürdürülebilirliğinin artırılması  amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi  kapsamında, TOKİ işbirliği halinde  Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde oluşturulan yeni sosyal yaşam alanları,  2011 yılında tüm sosyal donatıları ile tamamlanarak 3 etap halinde 2600 hak sahibine dağıtılmıştı.

Projenin devamı niteliğinde  yapımı planlanan   4.Etap yeni TOKİ konutlarının yapım ise tüm hızıyla devam ediyor.

 Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde yapılan  754 konutun 18 aylık bir çalışma döneminde tamamlanarak hak sahiplerine dağıtılması hedefleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.