banner461

Nevşehir Trafiği SOS Veriyor

Yıllar öncesinden ileri bir görüş sergilenemeyerek il merkezinde oluşturulan karayolu ağı ne yazık ki 2016 yılında da sık sık kendisinden bahsettirecek.

Nevşehir Trafiği SOS Veriyor
04 Ocak 2016 Pazartesi 13:57

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Yıllar öncesinden ileri bir görüş sergilenemeyerek il merkezinde oluşturulan karayolu ağı ne yazık ki 2016 yılında da sık sık kendisinden bahsettirecek.

Zaman içerisinde yerel yönetimin çeşitli yöntemler deneyip rahatlatmak istediği il merkezindeki trafik karmaşası 2016 yılında da il merkezinin çözüm bekleyen en önemli sorunlarından biri olmayı sürdürecek.

Verilere göre her üç kişiden 1’inin araç sahibi olduğu 100 bin nüfuslu Nevşehir il merkezinde özellikle kırmızı ışıklarda biriken araç sayısının her geçen yıl gözle görülür bir şekilde artışı karşısında ilin trafiğinden sorumlu yetkilileri yeni önlemler almaya da iteceği kaçınılmaz bir gerçek.

İl merkezinde uygulanmaya başlanan kentsel dönüşüm çalışmalarının yakın bir zamanda tamamlanamayacağı da göz önünde bulundurulduğunda, yeni bir ana yolun da açılamayacağı gözlemlendiğinde il içi trafik sorununun daha uzun süre gündemde kalmaya devam edeceği de şüphesiz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.